Liga Mistrzów. Rekord Bielsko-Biała poznał rywali

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Joanna Adamska / Rekord Bielsko-Biała został mistrzem Polski
Materiały prasowe / Joanna Adamska / Rekord Bielsko-Biała został mistrzem Polski
zdjęcie autora artykułu

Mistrz Polski w futsalu Rekord Bielsko-Biała poznał rywali w Main Round Ligi Mistrzów. Drużyna Chusa Lopeza walczyć będzie w grupie, z której awans do dalszych gier wywalczą trzy z czterech zespołów.

Dobre występy polskich drużyny (najpierw Piasta Gliwice, a następnie Constractu Lubawa) w UEFA Futsal Champions League sprawiły, że aktualny mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała rywalizację rozpocznie od II rundy, czyli Main Round. Walka zespołów jednak dopiero w październiku. Wcześniej odbędzie się rywalizacja (koniec sierpnia) w preeliminacjach.

Dzięki wysokiemu rankingowi Rekord zakwalifikowany został do walki w ścieżce A, z której do dalszych gier awansują trzy z czterech zespołów. Minusem jest to, że przeciwnicy są dużo silniejsi.

Los sprawił, że wybrańcy Chusa Lopeza zagrają w grupie A1. Turniej zaplanowany został na 22-27 października, a drużyny walczyć będą w Belgii. Rywalami Rekordu będą gospodarze RSC Anderlecht Futsal (Belgia), a także ChIT Kijów (Ukraina) i Futsal Cartagena (Hiszpania).

Dodajmy, że rywalizacja w Elite Round odbędzie się w na przełomie listopada i grudnia, a Final Four zaplanowano na 1-4 maja.

ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Cristiano Ronaldo pokazał ludzką twarz. "Jest w porządku gościem"

Czytaj także: Liga Mistrzów. Udany koniec mistrzów Polski Pogromcy mistrzów Polski z triumfem w futsalowej Lidze Mistrzów

Źródło artykułu: WP SportoweFakty