Znamy triumfatora Superpucharu Polski w futsalu

Materiały prasowe / Joanna Adamska / Rekord świętował mistrzostwo Polski

Za nami pierwszy akord sezonu Fogo Futsal Ekstraklasy. Poznaliśmy triumfatora Superpucharu Polski. Po rzutach karnych Rekord Bielsko-Biała pokonał Piasta Gliwice.

W sobotę rozpocznie się sezon Fogo Futsal Ekstraklasy. Wstępem do niego była batalia o Superpuchar Polski. W Tychach mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała rywalizował ze zdobywcą Pucharu Polski Piastem Gliwice.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Obydwa zespoły to jedne z najlepszych w ostatnich latach, które regularnie zdobywają medale. Rekord po trzech latach w czerwcu wrócił na tron, Piast mistrzostwo zdobył przed dwoma laty, a w maju po raz pierwszy w swojej historii krajowy puchar.

W spotkaniu na pierwszego gola nie trzeba było długo czekać. Po samobójczym trafieniu prowadził Rekord. W końcówce 1. połowy sporo się dział. Najpierw wyrównał Piast, ale chwilę później bramka odpowiedzieli bielszczanie.

Gliwiczanom kolejny raz udało się wyrównać, kiedy w 30. minucie na 2:2 uderzył Edgar Varela. To było ostatnie trafienie w meczu. Bramki nie padły już do końca regulaminowego czasu oraz w dogrywce.

O wszystkim zadecydować musiały rzuty karne. W nich tylko Edgar Varela zmarnował swoją szansę i to wystarczyło, aby Rekord już siódmy raz w swojej historii zdobył Superpuchar Polski. Piast tego trofeum jeszcze nie ma.

Rekord Bielsko-Biała - Piast Gliwice  2:2 (2:2, 2:1) k. 5:3
Miguel Pegacha (sam.) 1', Eric Panes 19' - Vinicius Lazzeretti 19', Edgar Varela 30'