Drużyna z Ekstraklasy zagrała z Ruchem Chorzów

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Tv Futsal Ekstraklasa / Paweł Pstrusiński (Ruch Chorzów) broni strzał zawodnika Rekordu Bielsko-Biała

Trwa przerwa w zmaganiach Fogo Futsal Ekstraklasy. Do sezonu przygotowują się zespoły 1. ligi. W Chorzowie spadkowicz z ligi Ruch podejmował mający ambitne plany Eurobus Przemyśl. Faworyt zwyciężył 6:3.

Jeszcze dziesięć dni kibice futsalu w Polsce będą musieli poczekać na wznowienie rozgrywek Fogo Futsal Ekstraklasy. Z kolei w ostatni weekend września rozpoczną się rozgrywki 1. ligi.

Archiwalne mecze Fogo Futsal Ekstraklasy można oglądać za pośrednictwem platformy Pilot WP!

Drużyny pożytecznie spędzają czas przed najbliższymi meczami. W Chorzowie doszło do ciekawego spotkania. Spadkowicz z ligi Ruch, który zamierza po roku wrócić do elity, zmierzył się w potyczce kontrolnej z Eurobusem.

Zespół z Przemyśla w poprzednim sezonie utrzyma się w lidze w debiutanckim dla siebie sezonie. W nowym Eurobus plany ma dość ambitne. Drużyna, jako jedyna, swoje mecze w dwóch premierowych seriach przełożyła. Wszystko ze względu na przygotowania dwóch reprezentantów Ukrainy do trwających mistrzostw świata.

W meczu sparingowym w Chorzowie padło dziewięć goli. Do przerwy Eurobus prowadził 2:1, po zmianie stron przyjezdni powiększyli przewagę ostatecznie zwyciężając 6:3.

Ruch Chorzów Futsal - Eurobus Przemyśl 3:6 (1:2) Gole dla gości: Cadini 2, Zanko 2, Bruninho, Galvani.