Faworyci pokazali siłę. Dwie demolki w lidze futsalu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Joanna Adamska / O piłkę walczą gracze Rekordu i Constractu
Materiały prasowe / Joanna Adamska / O piłkę walczą gracze Rekordu i Constractu

W niedzielę rozegrano trzy spotkania w ramach 3. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Efektowne zwycięstwa odnieśli faworyci. Kolejnej porażki doznał beniaminek Red Devils Chojnice.

Wiele wskazuje na to, że tabela Fogo Futsal Ekstraklasy szybko podzieli się. W niedzielę nie zapunktowali beniaminkowie. W derbach Śląska wysoko przegrał AZS UŚ. Katowiczanie w domowej grze z Piastem Gliwice gola stracili już w 1. minucie. Goście kolejne bramki zdobywali po przerwie, ostatecznie zwyciężając 5:0.

Jeszcze wyżej wygrał wicemistrz Polski. Constract Lubawa w 1. połowie pozwolił wyszaleć się Dremanowi, który dość długo prowadził. Przed przerwą miejscowi wrzucili wyższe przełożenie i po premierowej odsłonie prowadzili 4:2.

W 2. części dominacja zespołu Dawida Grubalskiego nie podlegała dyskusji. Miejscowi ostatecznie wygrali 8:3.

Dziewięć goli padło w spotkaniu nowicjusza Red Devils Chojnice z FC Reiter Toruń. Gospodarze marzyli o pierwszej punktowej zdobyczy, ale po porażce 4:5 musieli obejść się smakiem.

3. kolejka Fogo Futsal Ekstraklasy:

AZS UŚ Katowice - Piast Gliwice 0:5 (0:1) Vinicius Lazzaretti  ', Luis Bortoletto 31', 36', Edgar Varela 34', Rodrigo Dasaiev 40'

Red Devils Chojnice - FC Reiter Toruń 4:5 (2:3) Jānis Pastars 8', Władysław Tkaczenko 19', Patryk Laskowski 31', Giovanni Paesano 34' - Michał Wojciechowski 2', 5', Remigiusz Spychalski 14', Pablo Rodríguez 30', Patryk Szczepaniak 33'

Constract Lubawa - Dreman Opole Komprachcice 8:3 (4:2) Sebastian Grubalski 17', Everton Ferreira 18', 26', Tomasz Kriezel 19', Jakub Janczak (sam.) 20', Joao Miguel 24', Adriano 34', Pedrinho 40' - Mateusz Mrowiec 1', Sebastian Szadurski 17', Roc Molins 26'

Widzew Łódź - BSF ABJ Bochnia - przełożony na 13.11.