Futsal: Koncert bramkowy w Tychach

Festiwal bramek obejrzeli kibice obecni na meczu w Tychach, gdzie miejscowy GKS rozniósł pogodzony ze spadkiem zespół Cuprum Polkowice. Gospodarze wygrali 14:1 i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli fazy play-out.

Michał Piegza

GKS Tychy wysoko pokonując we własnej hali zdegradowany wcześniej do pierwszej ligi Cuprum Polkowice  awansował na pierwsze miejsce w tabeli zespołów rywalizujących w fazie play-out.

Tyszanie rywalom nie pozostawili żadnych złudzeń. Futsaliści z Dolnego Śląska nadzieję na dobry wynik mieli w 4. minucie, gdy wyrównującego gola zdobył dla nich Konrad Węglarz. Później na boisku wyraźnie przeważali tyszanie, w końcówce co kilkadziesiąt sekund strzelając kolejne gole. Polkowiczanie przyjechali do Tychów w siedmioosobowym w składzie w i ostatnich minutach wyraźnie opadli z sił.

Do zakończenia fazy play-out pozostały dwie kolejki. W następny weekend Cuprum podejmie Red Devils Chojnice i trudno oczekiwać innego rezultatu niż wygrana gości. O tym czy fazę play-out wygra Red Devils czy GKS okaże się po meczu tych drużyn. Spotkanie odbędzie się 20 maja w Chojnicach.

GKS Tychy - Cuprum Polkowice 14:1 (5:1)
Harazin 3', 12', Myszor 7', 16', 19', 39', 40', Włodarek 25', 37', 40', Jagiełło 26', 31', 38', Szachnitowski 29' - Węglarz 4'.