Futsal: Czerwone Diabły liderem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczu kolejki w Bielsku-Białej miejscowy Rekord przegrał z Red Devils Chojnice i stracił na rzecz Czerwonych Diabłów pozycję lidera.

W niedzielę dokończono mecz rozgrywane w ramach 3. kolejki ekstraklasy futsalu. Wiele emocji było w Rudzie Śląskiej, gdzie miejscowa Gwiazda zdobyła pierwszy punkt w sezonie. Do przerwy gospodarze prowadzili z faworyzowaną FT Gattą Active Zduńska Wola 3:1, ale w drugiej odsłonie zdobywcy Pucharu Polski wzięli się do pracy i wyszli na prowadzenie. Rudzianie grali jednak do końca i 13 sekund przed końcem gry doprowadzili do remisu.

Bez większej historii przebiegał mecz w Gdańsku, gdzie beniaminek AZS Uniwersytet Gdański gładko uległ podrażnionemu przeciętnym początkiem sezonu Marwitowi Toruń. Goście zrehabilitowali się więc za niespodziewaną porażkę sprzed dwóch tygodni w spotkaniu z beniaminkiem z Katowic.

W meczu kolejki Rekord Bielsko-Biała przegrał z rewelacją początku sezonu Red Devils Chojnice 2:3. Gospodarze wprawdzie objęli prowadzenie, ale dwie minuty przed przerwą goście doprowadzili do remisu. W drugiej odsłonie Czerwone Diabły zdobyły dwa gole. Bielszczan stać było jedynie na kontaktowe trafienie.

W ostatnim spotkaniu 3. kolejki beniaminek Remedium Pyskowice przegrał we własnej hali z Pogonią 04 Szczecin. Goście szybko objęli prowadzenie, ale futsalistom z Górnego Śląska kilkadziesiąt sekund po przerwie udało się wyrównać. Radość Remedium trwała krótko. Chwilę później Pogoń zdobyła zwycięskiego gola.

Wyniki 3. kolejki: Remedium Pyskowice - Pogoń 04 Szczecin 1:2 (0:1)

Starowicz 22' - Mikołajewicz 4', 23' Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice 2:3 (1:1)

Machura 5', Polasek 38' - Pieczyński 18', Ivanov 31', Mączkowski 33'

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Marwit Toruń 2:7 (1:2)

Musik 14', 28' - Maciąg 11', 31', Lebiedziński 17', 37', Diemishev 24', 35', Morozov 28'

Gwiazda Ruda Śląska - FT Gatta Active Zduńska Wola 4:4 (3:1) Siadul 14', Hewlik 16', Jonczyk 17', Bugański 40' - Marciniak 9', 26', 30', Milewski 25'

Wisła Krakbet Kraków - GKS Tychy 3:4 (1:1) Czech 8', Despotović 21', Kusia 33' - Szachnitowski 12', 30', Jagiełło 28', Jania 28'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Clearex Chorzów 3:6 (1:2) Kolmas 5', Jarzmik 28', Tosik 34' - Wojtyna 14, Rabczak 14', Łopuch 36', Miozga 37', 40', Gładczak (sam.) 38'.