Futsal: Beniaminek gra do końca

Sporo emocji, głównie w Rudzie Śląskiej, było w sobotnich meczach 4. kolejki ekstraklasy futsalu. Zastanawiać może kolejna porażka Wisły Krakbet Kraków.

Michał Piegza

Futsaliści Wisły Krakbet Kraków przegrali drugi mecz w sezonie. Przed tygodniem gracze spod Wawelu ulegli u siebie zespołowi GKS Tychy, a w sobotę wracali bez punktów z meczu z Pogonią. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 2:0, a po przerwie dołożyli kolejne trafienie. Wicemistrzów Polski stać było jedynie na honorowego gola.

Kolejny raz z dobrej strony pokazał się beniaminek Remedium Pyskowice, który jednak znowu stracił po przerwie siły. Goście remisowali po pierwszej części w Zduńskiej Woli, ale FT Gatta Active w drugich dwudziestu minutach udowodniła swoją wyższość.

W trzecim sobotnim meczu w derbach Śląska Gwiazda Ruda Śląska przegrała z AZS Uniwersytet Śląski Katowice 1:2 i wciąż w swoim dorobku ma zaledwie punkt. Z kolei Akademicy mają ich już w dorobku sześć.

Pojedynek w Rudzie miał dramatyczny przebieg. Gospodarze objęli prowadzenie, ale jedenaście sekund przed przerwą AZS wyrównał. W drugiej połowie długo nie padały gole, aż w końcu przyjezdni trafili do siatki. Do końcowej syreny brakowało wówczas czternaście sekund.