Futsal: Horror w Chojnicach!

W niedzielę dokończona została 15. seria spotkań w ekstraklasie futsalu. Podobnie jak w sobotę nie obyło się bez niespodzianek. Następna kolejka rozegrana zostanie za dwa tygodnie.

Michał Piegza

Sporo emocji było w niedzielnych meczach w ekstraklasie futsalu. Swój mecz przegrał lider Pogoń 04 Szczecin. Prowadząca drużyna nie sprostała w Krakowie Wiśle Krakbet. Gospodarze długo prowadzili, ale szczecinianie w końcu doprowadzili do wyrównania. W końcówce gol Błażeja Korczyńskiego wyprowadził Białą Gwiazdę na prowadzenie, a kolejne trafienia gospodarzy były efektem tego, że goście za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu.

Nieprawdopodobne wręcz rzeczy działy się na parkiecie wicelidera. W Chojnicach Red Devils przegrywał do przerwy z GKS Tychy 1:4, ale po fascynującej pogoni, w ostatnich trzynastu minutach strzelił cztery gole i wygrał. W meczu w Bielsku-Białej lepszy okazał się Rekord. Gospodarze bardzo szybko stracili gola w pojedynku z Marwitem Toruń. Potem jednak kontrolowali przebieg gry i zasłużenie zwyciężyli 3:1.

Sporo emocji było w Pyskowicach, gdzie Remedium podzieliło się punktami z FT Gattą Active Zduńska Wola. Beniaminek prowadził już nawet 3:1, ale bardziej doświadczone Koty potrafiły za każdym razem doprowadzać do remisu. W efekcie Gatta wywiozła z trudnego terenu cenny punkt, chociaż oczekiwania były większe.

Teraz w lidze nastąpi dwutygodniowa przerwa. W następny weekend ligowcy rozegrają 1/16 finału Pucharu Polski. Obrońca trofeum FT Gatta Active zmierzy się w Olsztynie z drużyną Underdogs, a finalista Clearex Chorzów zagra w Nowinach z... Futsalem.