Futsal: Finałowy horror w Krakowie

Dopiero rzuty karne wyłoniły zwycięzcę pierwszego meczu finałowego w ekstraklasie futsalu. W sobotę poznaliśmy pierwszego spadkowicza.

Michał Piegza
Mnóstwo emocji dostarczył sympatykom futsalu pierwszy mecz finałowy. Wisła Krakbet Kraków długo przegrywała na własnym parkiecie z Red Devils Chojnice. Goście szybko objęli prowadzenie, po kontrataku. Później przewagę miała Biała Gwiazda, ale kilka minut po zmianie stron akcję Czerwonych Diabłów strzałem do pustej bramki wykończył Jakub Mączkowski.

Wydawało się, że Red Devils wygrają mecz, ale Wisła zebrała się w sobie i w 31. minucie zdobyła kontaktowego gola, a trzy minuty później, za sprawą Frane Despotovicia, doprowadziła do remisu. W 37. minucie goście znowu wyszli na prowadzenie, ale Biała Gwiazda po raz kolejny wyrównała.

W dogrywce żadna z drużyn nie trafiła do siatki i o wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych. Na dziesięć strzałów dziewięć było celnych. Pomylił się jedynie Mariusz Kaźmierczak, który nie trafił w bramkę i to sprawiło, że mecz wygrała Wisła.

Kolejny mecz finałowy w niedzielę w Krakowie.

W pierwszym meczu o brązowy medal FT Gatta Active Zduńska Wola zremisowała z Pogonią 04 Szczecin 2:2. Przed rewanżem w lepszej sytuacji znajdują się Portowcy, zwycięzcy sezonu zasadniczego.

Niezwykle interesująco zapowiada się ostatnia kolejka w fazie play-out. Gwiazda Ruda Śląska po porażce z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice spadła z ekstraklasy.

W drugim meczu GKS Tychy dość niespodziewanie ograł AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk i wciąż ma szansę na zachowanie ligowego bytu.

W ostatniej kolejce tyszanie podejmą Akademików z Katowic, a Akademicy z Gdańska zagrają w Rudzie Śląskiej z Gwiazdą.

Finał play-off (1. mecz):

Wisła Krakbet Kraków - Red Devils FC Chojnice 3:3 (3:3, 0:1) k. 5:4
Kusia 31', Despotović 34', 38' - Kriezel 5', Mączkowski 23', Pieczyński 37'.

Rzuty karne: 0:1 - Mączyński, 1:1 - Despotović, 1:2 - Solecki, 2:2 - Vakhula, 2:2 - Kaźmierczak (obok), 3:2 - Zadorożnyj, 3:3 - Kolesnik, 4:3 - Pater, 4:4 - Pieczyński, 5:4 - Kusia.