Futsal: Pierwszy kandydat do spadku

Po niemal całej rozegranej 5. serii spotkań śmiało możemy stwierdzić, że jedna z drużyn poziomem coraz bardziej odstaje od reszty stawki i może mieć duże problemy z utrzymaniem ligowego bytu.

Michał Piegza

Sporo emocji towarzyszyło niedzielnym spotkaniom 5. kolejki spotkań w ekstraklasie futsalu. Kolejnej porażki doznał GKS Tychy, który przegrywał już z Cleareksem Chorzów 0:3, ale w końcówce zdobył dwa gole i miał szansę na remis. Jednak doświadczeni chorzowianie w ostatniej minucie dwukrotnie skontrowali gości i strzałami do pustej bramki zapewnili sobie drugie w sezonie zwycięstwo. Tyszanie w dalszym ciągu nie zdobyli w rozgrywkach żadnego punktu i są poważnym kandydatem do spadku z ligi.

Sporo emocji było w Chojnicach, gdzie wicemistrzowie Polski Red Devils do przerwy przegrywali z beniaminkiem GAF Jasną Gliwice 0:3. Po zmianie stron gospodarze szybko strzelili bramkę, ale po chwili po raz czwarty trafili gliwiczanie. Później Czerwone Diabły rzuciły się do szaleńczego natarcia i zdołały doprowadzić do remisu.

Zacięty opór rywalom postawił również drugi z beniaminków Euromaster Chrobry Głogów, który dwukrotnie prowadził w Gdańsku z AZS Uniwersytetem Gdańskim. Jednak decydujący cios zadali po przerwie Akademicy i to oni cieszyli się z kompletu punktów.

Dokończenie 5. serii spotkań we wtorek w Bielsku-Białej, gdzie miejscowy Rekord zmierzy się z Wisłą Krakbet.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.