Futsal: Wicemistrz w końcu wygrał

Wicemistrzowie Polski z Chojnic w końcu przełamali się. Red Devils wygrał po raz pierwszy w sezonie. W drugim meczu w Szczecinie kibice obejrzeli siedem goli.

Michał Piegza

Do 34. minuty mecz ligowych outsiderów oscylował wokół remisu. Wtedy jednak gola zdobyli gracze Red Devils Chojnice, którzy nie oddali prowadzenia do końca. Dzięki zwycięstwu Czerwone Diabły wydostały się ze strefy spadkowej, spychając do niej AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Bez większej historii przebiegał pojedynek w Szczecinie. Wprawdzie Pogoń szybko straciła gola w meczu z AZS UW Gdańskim, ale jeszcze przed przerwą zdołała wyjść na prowadzenie, a po zmianie stron dołożyła kolejne trafienie.

Pod koniec goście zdobyli kontaktowego gola i postawili wszystko na jedną kartę, co skończyło się kolejnymi bramkami dla Portowców.

Piłka nożna na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku! Tylko dla fanów futbolu! Kliknij i polub nas.

GKS Tychy - Red Devils Chojnice 4:7 (1:1)
Głód 6', Biernat 25', Słonina 27', Szachnitowski 40' - Mączkowski 16', 21', 26', Sobański 34', Wojciechowski 36', Błaszczyk 39', Solecki 39'

Pogoń 04 Szczecin - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 5:2 (2:1) Tubacki 9', Burglin (sam.) 20', Maćkiewicz 30', 40', Shamotii 40' - Poźniak 4', Depta 39'.