Futsal: Metamorfoza nad morzem. Były piłkarz Ruchu bohaterem

Sporo emocji było w jedynym sobotnim meczu rozgrywanym w ekstraklasie futsalu. W Gdańsku AZS Uniwersytet Gdański mierzył siły z Cleareksem Chorzów.

Gdy w 23. minucie meczu AZS Uniwersytetu Gdańskiego Gdańsk z Cleareksem Chorzów gospodarze objęli prowadzenie 3:1, wydawało się, że nic nie odbierze Akademikom wygranej.

Tymczasem przyjezdni zwarli szyki i w niespełna pięć minut doprowadzili do remisu. A po kolejnych 90 sekundach wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca pojedynku.

Dodajmy, że dwa gole dla Cleareksu zdobył Paweł Lesik, który kilka lat temu trenował z pierwszą drużyną Ruchu Chorzów.

AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk - Clearex Chorzów 3:4 (2:1) Poźniak 10', 23', Kriezel 18' - Adamczyk 20', Lesik 25', 28', Łopuch 30'.