Futsal: Chwilowe problemy lidera

Zdjęcie okładkowe artykułu:  / Futsal
/ Futsal

W niedzielę rozegrano dwa kolejne mecze w ramach 8. kolejki ekstraklasy futsalu. W obu zwyciężyli gospodarze. Drobne problemy na początku swojego pojedynku miał lider.

Wisła Krakbet Kraków jako pierwsza straciła gola w pojedynku z aspirującą do gry w czołówce GAF Jasną Gliwice, ale potem wyraźnie udowodniła swoją wyższość. Do przerwy Biała Gwiazda zdobyła... osiem bramek i po zmianie stron mogła spokojnie pilnować wysokiego prowadzenia. W efekcie przyjezdnym udało się zdobyć jednego gola, ale klęski pod Wawelem nie udało się zapobiec. [ad=rectangle]

W drugim niedzielnym meczu nie było niespodzianki. Red Devils Chojnice objął prowadzenie w meczu z AZS Uniwersytetem Gdańskim Gdańsk dopiero w drugiej połowie. Radość Czerwonych Diabłów trwała krótko. 22 sekundy potrzebowali goście, aby doprowadzić do remisu.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w 35. minucie zdobyli zwycięską bramkę.

Wisła Krakbet Kraków - GAF Jasna Gliwice 8:2 (8:1) Bondar 8', 17', 17', Vakhula 8', Jonczyk 12', 13', Wojciechowski 16', 20' - Mizgajski 4', Dura 36'

Red Devils Chojnice - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 2:1 (0:0) Kriezel 23', Sobański 35' - Poźniak 23'