Futsal: Sensacja w Chorzowie

Do dużej niespodzianki doszło w niedzielę w Chorzowie. Mający szansę awansu na pozycję wicelidera Clearex stracił punkty w pojedynku z ostatnim w tabeli zespołem.

Michał Piegza

W spotkaniu drużyn walczących o utrzymanie w ekstraklasie górą znajdująca się na miejscu barażowym Gwiazda Ruda Śląska. Beniaminek prowadził już z AZS Uniwersytetem Śląskim Katowice 2:0, ale Akademikom udało się zdobyć kontaktowego gola. W drugiej części wynik nie uległ zmianie. Sytuacja AZS w tabeli, po kolejnej porażce, stała się bardzo trudna.

Dość niespodziewanie z punktem z Chorzowa z meczu z Clearexem do Gdańska powrócił, zamykający tabelę, AZS Uniwersytet Gdański. Akademicy do przerwy prowadzili 1:0, ale po zmianie stron gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Sytuacja jednak po raz kolejny odwróciła się. Po kilku kolejnych minutach to gdańszczanie byli bliżej kompletu punktów. Ostatecznie Clearex zdołał doprowadzić do remisu, który jednak chorzowianie przyjęli z dużym niedosytem. Gwiazda Ruda Śląska - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 2:1 (2:1) Kidanov 3', 10', Kuś 11' Clearex Chorzów - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 3:3 (0:1) Omylak 21', Podobiński 25', Wojtyna 38' - Osłowski 19', Depta 27', Poźniak 35'