Futsal: Pasjonujący bój w Krakowie

Ciekawy mecz, z ogromną dramaturgią rozegrano w Krakowie. Lider Wisła Krakbet podejmował coraz lepiej radzącą sobie Pogoń '04 Szczecin.

Michał Piegza
Mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała pewnie pokonał w Rudzie Śląskiej beniaminka ekstraklasy futsalu Gwiazdę Ruda Śląska 7:2 i awansował w tabeli na 3. miejsce. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia rudzian. Bielszczanie wyrównali, ale w 9. minucie po raz kolejny gospodarze wygrywali.Później jednak to podopieczni mieszkającego w... Rudzie Śląskiej Adama Krygera panowali na placu gry i pewnie zwyciężyli. Przypomnijmy, że po piątkowej wygranej AZS UŚ Katowice gracze Gwiazdy znaleźli się w strefie spadkowej.
Pasjonujący przebieg miał drugi sobotni mecz. Wisła Krakbet Kraków do przerwy przegrywała z Pogonią '04 Szczecin 0:3. Pościg Białej Gwiazdy był piorunujący, w 23. minucie było już 4:4. Po chwili Portowcy ponownie prowadzili, ale po kolejnych kilku minutach to Wisła wygrywała, ale Pogoń doprowadziła do wyrównania.

Końcówka należała już jednak do lidera ekstraklasy. Ostatecznie Wisła w przeciągu czterech ostatnich minut zdobyła cztery gole i zwyciężyła 10:6.

Gwiazda Ruda Śląska - Rekord Bielsko-Biała 2:7 (2:4)
Działach 2', Krajanowski 9' - Szymura 2', 18', Franz 12', 24', Kameko 16', Biel 30', Janovsky 40'

Wisła Krakbet Kraków - Pogoń '04 Szczecin 10:6 (0:3) Wojciechowski 21', 22', Zastawnik 23', Budniak 24', Koval 30', 39', Bondar 36', 37', 39', Czech 37' - Tubacki 1', 2', 27', Shamotii 14', Kubik 23', Bugański 36'.