Futsal: Niespodzianki w ćwierćfinałach Pucharu Polski

Rozegrano pierwsze mecze ćwierćfinałowe Pucharu Polski w futsalu. W rozgrywkach pozostały już tylko drużyny ekstraklasy. Rewanże odbędą się w połowie kwietnia.

Michał Piegza
Do kilku niespodziewanych rezultatów doszło w pierwszych pojedynkach 1/4 finału Pucharu Polski w futsalu. Obrońca trofeum i aktualny lider tabeli Wisła Krakbet Kraków zaledwie zremisował z przechodzącym ostatnio kryzys w lidze Euromasterem Chrobrym Głogów 2:2.
Także remis z Katowic wywiózł inny faworyt. AZS Uniwersytet Śląski Katowice na trzy trafienia wicelidera ligi Gatty Active Zduńska Wola również odpowiedział trzykrotnie i w rewanżu, mając w składzie kilku rutyniarzy, wcale nie stoi na straconej pozycji.

Nie było niespodzianki w Rudzie Śląskiej. Miejscowa Gwiazda nie sprostała mistrzom Polski Rekordowi Bielsko-Biała przegrywając 2:4. Także w rywalizacji pomiędzy Red Devils Chojnice i Pogoni '04 Szczecin wydaje się, że wszystko już jest jasne. Portowcy prowadzili z rywalem do przerwy, ale po zmianie stron Czerwone Diabły pokazały swoją wyższość i zwyciężyły trzema bramkami.

Rewanże rozegrane zostaną 14 i 15 kwietnia.