Futsal: Gwiazda zdobyła pierwszy punkt

W sobotę dokończono 7. kolejkę w ekstraklasie futsalu. Pewne zwycięstwo odniósł wicemistrz kraju. Kolejne punkty stracił Clearex Chorzów.

Michał Piegza
Futsal / Futsal

Gatta Active Zduńska Wola problemy z Euromasterem Chrobrym Głogów miała tylko w pierwszej części, kiedy prowadzenie objęli gospodarze. Koty szybko doprowadziły do wyrównania, a w drugiej części zdobywając trzy gole udokumentowali swoją wyższość.

Kolejnej porażki doznał Clearex. Chorzowianie mieli walczyć o swoje szóste w historii mistrzostwo Polski, a tymczasem po raz kolejny przegrali we własnej hali. W derbach lepszy okazał się beniaminek Nbit Gliwice, który prowadził już nawet 3:0. W końcówce gospodarze zdobyli dwa gole, ale na więcej zabrakło czasu.

W Gliwicach GAF Omega do przerwy prowadziła 1:0 z Red Devils Chojnice. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście, ale gospodarze zdołali doprowadzić do remisu.

Pierwsze punkty w sezonie zdobyła Gwiazda Ruda Śląska. Ostatni zespół w tabeli prowadził do przerwy w Katowicach z AZS Uniwersytetem Śląskim 2:0. Później losy gry odmieniły się i wygrywali Akademicy. Rudzian stać było jednak na doprowadzenie do wyrównania.

Euromaster Chrobry Głogów - Gatta Active Zduńska Wola 1:4 (1:1)
Pitruszko 12' - Milewski 13', 32', 40', Szymczak 36'

Clearex Chorzów - Nbit Gliwice 2:3 (0:1)
Miozga 39', 40' - Starowicz 18', Czech 30', Włodarek 34'

GAF Omega Gliwice - Red Devils Chojnice 2:2 (1:0)
Lutecki 14', Pautiak 35' - Bondar 30', 32'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 3:3 (0:2) Barański 23', 24', Minkus 32' - Biel 7', Hewlik 13', Drozd 35'