Futsal: Emocje w Katowicach i Gliwicach. Lider stracił punkty!

W sobotę rozegrano cztery mecze 14. kolejki w lidze futsalu. Sporo emocji było w pojedynku lidera Gatty Active w Gliwicach oraz spotkaniu w Katowicach.

Michał Piegza
Futsal / Futsal

Gwiazda Ruda Śląska nie poddaje się! Skazywany przez wielu na spadek zespół wygrał drugi mecz w sezonie. Podopieczni Adama Krygera pokonali we własnej hali Euromaster Chrobry Głogów 1:0. Dla gości była to dopiero pierwsza strata punktów w rundzie rewanżowej.

W spotkaniu beniaminków wysokie zwycięstwo odniósł FC Toruń. Rywal Nbit Gliwice przechodzi kryzys i prawdopodobnie wkrótce zapłaci za to utratą miejsca w pierwszej czwórce.

Sporo emocji było w Katowicach. AZS Uniwersytet Śląski szybko dał sobie strzelić trzy gole w potyczce z Red Dragons Pniewy. Jeszcze przed przerwą Akademicy zdołali dojść do rywali na dystans jednej bramki. W drugiej połowie gospodarze wyszli nawet na prowadzenie, ale Czerwonym Smokom udało się wyrównać.

Lider Gatta Active Zduńska Wola stracił dwa punkty w Gliwicach w potyczce z GAF Omegą. Goście dwukrotnie wychodzili w meczu na prowadzenie. Po zmianie stron w niespełna minutę gospodarze zdobyli dwa gole, jednak liderowi ligi udało się wyszarpać rywalom punkt.

Gwiazda Ruda Śląska - KGHM Euromaster Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Drozd 22'

FC Toruń - Nbit Gliwice 6:2 (4:2)
Elsner 5', Czyszek 6', 17', Mikołajewicz 10', 25', Suchocki 38' - Czech 11', Dewucki 20'

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Red Dragons Pniewy 4:4 (2:3)
Dura 17', 36', Barański 18', Jasiński 34' - Zdankiewicz 4', Foltyn 7', Pater (sam.) 9', Błaszyk 39'

GAF Omega Gliwice - Gatta Active Zduńska Wola 3:3 (1:2) Grecz 9', Lutecki 26', Baptista 26' - Krawczyk 2', Klaus 11', Stanisławski 34'