Futsal: osiem sekund do niespodzianki. Pierwsza wygrana Chrobrego

W 5. kolejce pierwsze zwycięstwo odniósł Euromaster Chrobry, który wygrał z beniaminkiem z Wieliczki. Dopiero w ostatnich sekundach wygraną zapewnił sobie mistrz Polski.

Michał Piegza

Euromaster Chrobry Głogów w końcu zwycięski. Ostatni zespół tabeli, po remisie przed tygodniem z Clearexem Chorzów, w sobotę pokonał w Wieliczce beniaminka MKF Solne Miasto. Gospodarze dwukrotnie w meczu doprowadzali do remisu, ale ostatnie słowo należało do przyjezdnych.

Sporo emocji było w drugim spotkaniu. Mistrz Polski Gatta Active Zduńska Wola przegrywał z Red Dragons Pniewy, który wygrał dwa ostatnie pojedynki. Goście kilka minut po zmianie stron objęli prowadzenie, ale Koty szybko doprowadziły do remisu. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów Gatta zdobyła zwycięskiego gola. Do końcowej syreny brakowało wówczas zaledwie osiem sekund.

MKF Solne Miasto Wieliczka - Euromaster Chrobry Głogów 2:3 (1:1)
Gruchalski 14', Gąsior 31' - Pietruszko 8', 29', Kaczmar 28'

Gatta Active Zduńska Wola - Red Dragons Pniewy 2:1 (0:0) Marciniak 24', Szymczak 40' - Wachoński 23'