Futsal: lider stracił pierwsze punkty

Do niespodzianki doszło w Gdańsku. Wygrywający od początku sezonu wszystko Rekord Bielsko-Biała tylko zremisował w Gdańsku z beniaminkiem.

Michał Piegza
PAP
Lider ekstraklasy futsalu w końcu zatrzymany! Rekord Bielsko-Biała szybko objął prowadzenie w potyczce z beniaminkiem AZS Uniwersytetem Gdańskim Gdańsk. Później jednak gospodarze zaatakowali i do przerwy prowadzili 3:1. Po zmianie stron trwała wymiana ciosów, w której Rekordowi udało się doprowadzić do remisu.

Kolejny mecz przegrał Red Devils Chojnice. Czerwone Diabły wysoko prowadziły do przerwy z ligowym nowicjuszem MKF Solnym Miastem. W drugiej części drużyna z Wieliczki zaczęła gonić rywala i w efekcie wyszła na prowadzenie. Piąty gola dla Red Devils w ostatniej minucie był już tylko na otarcie łez.

Trzy bramki padły w Pniewach. Red Dragons pokonał FC Toruń i przesunął się w górne rejony tabeli. Przypomnijmy, że do grupy mistrzowskiej po 22 meczach awansuje pierwsza szóstka. Druga będzie walczyła o utrzymanie.

Red Dragons Pniewy - FC Toruń 2:1 (1:0)

Czyszek (sam.) 17', Błaszyk 23' - Mikołajewicz 40'

AZS UG Gdańsk - Rekord Bielsko-Biała 4:4 (3:1)
Depta 13', Osłowski 19', Poźniak 20', Cyman 27' - Bondar 1', 22', Budniak 25', Biel 29'

Red Devils Chojnice - MKF Solne Miasto Wieliczka 5:6 (4:2) Jączkowski 7', Laskowski 8', Steinborn 15', Ivanov 17', Kaźmierczak 40' - Jeleń 4', Grochalski 7', 40', Myszor 23', Suchan 25', Podobiński 36'