Futsal: reprezentacja Polski awansowała do mistrzostw Europy!

W rewanżowym meczu barażowym reprezentacja Polski w futsalu 6:4 pokonała Węgrów i po raz drugi w historii awansowała do finałów mistrzostw Europy.

Michał Piegza
Tomasz Lutecki (z prawej) i Richard David (z lewej) PAP / Marcin Bielecki / Na zdjęciu: Tomasz Lutecki (z prawej) i Richard David (z lewej)
Po minimalnej porażce 1:2 z Węgrami, w pierwszym meczu barażowym o awans do mistrzostw Europy, Polacy przed rewanżem byli optymistami. Biało-Czerwoni spotkanie w Koszalinie rozpoczęli kapitalnie, dość szybko obejmując prowadzenie 2:0.

Jednak tak szybko jak je zdobyli, tak szybko też roztrwonili. Do przerwy zespoły schodziły remisując 2:2. Po zmianie stron długo nie padały gole. W końcu zaczęli trafiać nasi reprezentanci, którzy w cztery minuty zdobyli cztery bramki i wyszli na prowadzenie 6:2. Węgrzy szybko odpowiedzieli jednym trafieniem.

W nerwowej końcówce rywale zdobyli kolejnego gola i do awansu brakowało im jednego trafienia. Polakom udało się jednak dowieźć dwubramkowe zwycięstwo do końcowej syreny.

Finały rozegrane zostaną w Słowenii w dniach 30 stycznia - 10 lutego.

Polska - Węgry 6:4 (2:2)
Franz 6', 6', Wojciechowski 27', Kubik 32', 34', Solecki 36' - Horvath 8', Droth 14', 40', Hosszu 36'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża - Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Marcin Mikołajewicz, Tomasz Kriezel, Michał Kubik, Przemysław Dewucki, Robert Gładczak, Maciej Mizgajski, Dominik Solecki, Rafał Franz, Krzysztof Elsner, Sebastian Wojciechowski.

W pierwszym meczu: 1:2.

Awans do mistrzostw Europy: Polska.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)