Puchar Anglii: wielkie męki Manchesteru United. Zadecydowała końcówka

Dopiero w końcówce piłkarze Manchesteru United złamali obronę Derby County i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Anglii. Czerwone Diabły wygrały 2:0 po golach Lingarda i Lukaku.

Michał Piegza
Jesse Lingard Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Jesse Lingard
Każdy inny wynik niż pewna wygrana Manchesteru United z Derby Count w III rundzie FA Cup byłby ogromną sensacją. Początek meczu potwierdzał, że gospodarze piłkarsko są dużo lepsi.

Czerwone Diabły stworzyły sobie kilka okazji, ale grały nieskutecznie. W 3. minucie strzał Jesse Lingarda z pola karnego był niecelny. Chwilę później pokazał się Paul Pogba, Scott Carson pokazał, że jest w dobrej formie.

Golkiper gości w premierowej odsłonie uratował Derby jeszcze kilka razy. W pamięci zapaść mogły jego interwencje z 21. i 42. minuty. Carson w wielkim stylu na róg wybijał uderzenia z rzutów wolnych Juana Maty i Pogby. Swoje szanse miał Marcus Rashford, ale strzelał niecelnie. W 35. minucie trącił piłkę głową i ta trafiła w słupek.

Derby na moment przejęło inicjatywę i poważniej zagroziło Czerwonym Diabłom. W 22. minucie głową uderzył George Thorne, Sergio Romero spod poprzeczki wybił piłkę na korner.

Po zmianie stron wciąż klarowniejsze okazje stwarzali sobie gospodarze, goście starali się rewanżować. To piłkarze Derby mogli wyjść na prowadzenie. W 50. minucie uderzył Tom Huddlestone, piłka po rykoszecie przeszła tuż obok bramki.

Manchester United marnował szansę za szansą. Kilka raz próbował Pogba, okazji szukał Mata, ale Carson był nie do pokonania. W 71. minucie po strzale Rashforda po raz kolejny uratował go słupek. Sześć minut później Pogba dobijając sparowane uderzenie Maty nie trafił do pustej bramki!

Czerwone Diabły przed powtórką meczu III rundy Pucharu Anglii uratował Jesse Lingard. W 84. minucie otrzymał piłkę od Romelu Lukaku i kapitalnym uderzeniem z dystansu dał gospodarzom upragnionego gola. Awans w 90. minucie przypieczętował asystent przy bramce na 1:0. Po kontrze podawał Anthony Martial, a Lukaku uderzając po rękach bramkarza ustalił wynik gry.

Manchester United - Derby County 2:0 (0:0)
1:0 - Lingard 84'
2:0 - Lukaku 90'

Manchester United: Sergio Romero - Victor Lindelof, Chris Smalling, Daley Blind, Luke Shaw - Ander Herrera, Paul Pogba - Juan Mata (67' Anthony Martial), Jesse Lingard, Henrich Mchitarjan (46' Romelu Lukaku) - Marcus Rashford (80' Marouane Fellaini).

Derby County: Scott Carson - Andre Wisdom, Richard Keogh, Alex Pearce, Marcus Olsson - George Thorne, Tom Huddlestone - Andreas Weimann, Thomas Lawrence (81' Mason Bennett), Johnny Russell (78' Jamie Hanson) - Sam Winnall (67' Matej Vydra).

Sędzia: Kevin Friend.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Manchester United zdobędzie Puchar Anglii?