Futsal: w Białymstoku od 4:0 do 4:4

W niedzielę rozegrano trzy spotkania w ramach 9. kolejki ekstraklasy futsalu. Pewne zwycięstwo odniósł mistrz Polski Rekord. MOKS Słoneczny Stok Białystok prowadził z Red Dragons już 4:0, ale spotkanie zremisował.
Michał Piegza
Futsal Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal

Rekord Bielsko-Biała po zakończeniu udziału w europejskich pucharach, z przytupem wrócił do ligowej rzeczywistości. Mistrzowie Polski zmierzyli się z AZS UŚ Katowice i do przerwy prowadzili 8:1. Już w 7. minucie było 6:1. Ostatecznie Rekord wygrał 10:3 i jest coraz bliżej lidera FC Toruń. Bielszczanie mają dwa mecze mniej rozegrane od rywala.

Sporo emocji było w Białymstoku. MOKS Słoneczny Stok do 34. minuty 4:0 prowadził z Red Dragons Pniewy. Goście jednak do końca wierzyli w korzystny wynik i w sześć minut zdobyli cztery gole.

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosła Pogoń '04. Szczecinianie we własnej hali 4:2 pokonali beniaminka Red Devils i opuścili ostatnie miejsce w lidze. Spadł na nie AZS UG Gdańsk.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Red Dragons Pniewy 4:4 (1:0)
Lisniczenko 4', Osypiuk 25', Firańczyk 28', Maciąg 30' - Frajtag 34', 35', Solecki 38', Hoły 40'

Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Śląski Katowice 10:3 (8:1)
Marek 1', 2', 6', 8', Popławski 2', Bondar 6', Budniak 18', Viana 20', 37', Gąsior 36' - Jonczyk 1', Jasiński 24', Musiał 28'

Pogoń 04 Szczecin - Red Devils Chojnice 4:2 (2:0)