Futsal: festiwal goli w Białymstoku. Mistrz Polski gromi

Dwanaście goli padło w Białymstoku, gdzie MOKS Słoneczny Stok 8:4 pokonał Pogoń '04 Szczecin. Pewne zwycięstwo odniósł mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała, który 11:1 pokonał AZS UG Gdańsk.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu Bielsko-Biała Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Sporo emocji przeżyli kibice obecni w hali w Białymstoku. MOKS Słoneczny Stok jeszcze ma nadzieje na awans do pierwszej szóstki, ale musi patrzeć za siebie. Rywale nie próżnują.

Pogoń '04 zamyka tabelę i w Białymstoku szybko straciła gola, a w 16. minucie drugiego. Chwilę przed przerwą Pogoń złapała bramkowy kontakt. W 2. połowie gościom udało się wyrównać, ale gospodarze znowu uciekli na dwa gole i... Pogoń ponownie doprowadziła do remisu. Decydujące ciosy zadali białostoczanie, którzy wyszli na prowadzenie 5:4, a następnie wykorzystali fakt, iż rywale zaczęli w tyłach ryzykować dokładając kolejne trzy gole.

Mniej emocji było w Bielsku-Białej. Rekord bez problemów wysoko, bo 11:1 pokonał AZS UG Gdańsk i co najmniej do poniedziałku będzie liderem.

MOKS Słoneczny Stok Białystok - Pogoń 04 Szczecin 8:4 (2:1)
Gondek 5', 40', Lisowski 16', 32', 39', Osypiuk 36', 40', Firańczyk 40' - Jakubiak 20', Gepert 27', 37', Maćkiewicz 38'

Rekord Bielsko-Biała - AZS Uniwersytet Gdański Gdańsk 11:1 (3:1) Budniak 1', 32', Janovsky 10', 23', Kubik 17', 26', Bondar 22', 34', Viana 24', Marek 38', Gąsior 39' - Wesserling 13'