Futsal: mistrz Polski poległ w Chorzowie

W najciekawszym meczu kolejki 5-krotni mistrzowie Polski Clearex pokonali w Chorzowie lidera i obrońcę tytułu, Rekord Bielsko-Biała. Gospodarze wygrali 2:0 i do 1. miejsca tracą siedem punktów.

Michał Piegza
futsaliści Rekordu Bielsko-Biała Newspix / Jakub Ziemianin / Na zdjęciu: futsaliści Rekordu Bielsko-Biała
Mistrz Polski i zarazem ligi ekstraklasy futsalu Rekord doznał trzeciej porażki. Bielszczanie bez punktów wrócili z Chorzowa, gdzie przegrali z Clearexem 0:2.

Gole w meczu padały po przerwie. Gospodarze prowadząc 2:0 nie pozwolili rywalom na zdobycie bramki. Bielszczanie po raz pierwszy od kilku sezonów zakończyli spotkanie bez gola, a w trwających rozgrywkach zdobyli ich już 98.

Strata punktów przez lidera sprawiła, że Rekord nad wiceliderem Orłem ma 6 punktów przewagi, a nad poniedziałkowym rywalem 7. Przypomnijmy, że po fazie zasadniczej dorobek zespołów zostanie podzielony,

Clearex Chorzów - Rekord Bielsko-Biała 2:0 (0:0) Zastawnik 21', Leszczak 24'