Futsal: Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice oddalił się od medalu

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice walczy z Clearexem Chorzów o brązowy medal. Po porażce 3:5 w Bielsku-Białej z Rekordem, beniaminek znacznie ograniczył swoje szanse na zakończenie sezonu na podium.

Michał Piegza
Futsal Newspix / Jakub Ziemianin / Futsal
Znamy już mistrza i wicemistrza Polski. Coraz bliżej zapewnienia sobie 3. miejsca jest Clearex Chorzów. Wszystko przez porażkę 4. w lidze Acana Orła Futsal Jelcz-Laskowice. Beniaminek grał w Bielsku-Białej z Rekordem i po pięciu minutach prowadził 3:0.

Gospodarze dość szybko pozbierali się i zabrali się do pracy. Do przerwy mistrzom Polski udało się wyrównać, a po zmianie stron Rekord dołożył dwa gole i wygrał 5:3.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Orzeł traci do Clearexu trzy punkty. Chorzowianom wystarczy wygrać jedno z dwóch pozostałych mu spotkań, aby po jedenastu latach ponownie zakończyć rozgrywki na ligowym podium.

Rekord Bielsko-Biała - Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice 5:3 (3:3) Popławski 11', 27', Bondar 13', Budniak 19', Marek 29' - Sergio 4', Victor 4', Morozow 5'