Futsal: mistrz przegrał z liderem!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl  / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała

AZS UŚ Katowice jest nie do zatrzymania. Akademicy pokonali kolejnego rywala. Tym razem we własnej hali ograli mistrza Polski Rekord Bielsko-Biała 5:3.

Przed sezonem mówiło się, że to Clearex Chorzów ma być głównym rywalem Rekordu Bielsko-Biała w walce o mistrzostwo Polski. Tymczasem początek rozgrywek należy niespodziewanie do AZS UŚ Katowice.

Akademicy w pierwszym meczu 4. kolejki zmierzyli się we w Katowicach z mistrzem Polski Rekordem. Obydwa zespoły do tej pory mogły się szczycić kompletem punktów.

Już do przerwy pachniało niespodzianką. Gospodarze prowadzili 2:0. Po zmianie stron Akademicy dołożyli trzecie trafienie. Wówczas pogoń za rywalem rozpoczął Rekord. Ostatecznie gościom udało się dojść rywali na jednego gola. Ostatnie słowo należało do katowiczan, którzy wygrali 5:3.

AZS Uniwersytet Śląski Katowice - Rekord Bielsko-Biała 5:3 (2:0) Musiał 2', 40', Hewlik 9', Szczurek 22', 33' - Kubik 25', 37', Janovsky 38'