Liga Mistrzów futsalu: Rekord Bielsko-Biała wyeliminowany

W ostatnim meczu II fazy grupowej Ligi Mistrzów Rekord Bielsko-Biała przegrał ze Spartą Praga 1:4 i odpadł z dalszej rywalizacji. Mistrzowie Polski rozgrywki zakończyli na 3. miejscu.

Michał Piegza
drużyna Rekordu Bielsko-Biała Newspix / MACIEJ GILEWSKI / 058sport.pl / Na zdjęciu: drużyna Rekordu Bielsko-Biała
Po piątkowej porażce Rekordu z rumuńskim FK Csikszereda wiele wskazywało na to, że bielszczanie w ostatnim spotkaniu z mistrzem Czech Spartą Praga będą musieli pokonali rywali dwoma golami. W swoim meczu z Luxolem St. Andrews FC potknęli się jednak Rumunii. Bielszczanie przed meczem zamykającym turniej wiedzieli, że wygrana każdą różnicą goli da im awans do kolejnej rundy.

Mecz świetnie rozpoczął się dla Czechów, którzy w 2. minucie objęli prowadzenie. Siedem minut później Sparta podwyższyła prowadzenie. Rekord kontakt bramkowy złapał chwilę po przerwie. Później do siatki trafiali już tylko gospodarze, którzy ostatecznie zwyciężyli 4:1.

Sparta Praga - Rekord Bielsko-Biała  4:1 (2:0)
Grbesa 2', Seidler 9, Amadeu 25', Drahovsky 40' - Bondar 21'

Skład Rekordu Bielsko-Biała: Bartłomiej Nawrat, Artur Popławski, Paweł Budniak, Michał Marek, Oleksandr Bondar, Krzysztof Iwanek, Michał Kubik, Patryk Pietyra, Kamil Surmiak, Jan Dudek, Tomasz Gąsior, Alex Viana, Jani Korpela, Jan Janovsky.

Luxol St. Andrews - Futsal Klub Csikszereda 2:2 (2:2)