Futsal: problemy mistrzów Polski. Beniaminek nowym liderem

Zmiana lidera w ekstraklasie futsalu. Po wygranej 4:0 nad Futsalem Leszno na pozycję 1. miejsce awansował Constract Lubawa. Problemy z odniesieniem zwycięstwa miał mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała.

Michał Piegza
Futsal Newspix / JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl / Futsal
Po 8. kolejce ekstraklasy futsalu doszło do kolejnej zmiany lidera. Dwa punkty straciła prowadząca do tej pory w lidze Gatta Active Zduńska Wola, która wywiozła punkt z trudnego terenu. W Jelczu padł remis 3:3.

Okazji awansu na 1. miejsce nie zmarnował beniaminek Constract. Drużyna z Lubawy rywalizowała z innymi ligowym nowicjuszem Futsalem Leszno. Gospodarze wygrali 4:0 i lepszą różnicą bramek wyprzedzili w tabeli Gattę.

O komplet punktów walczyć musiał mistrz Polski Rekord. Bielszczanie do przerwy przegrywali w Gliwicach z beniaminkiem GSF-em 1:3. Po zmianie stron goście do remisu doprowadzili dopiero w 35. minucie, a kilkadziesiąt sekund później zadali decydujący cios.

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Gatta Active Zduńska Wola 3:3 (1:1)