Futsal: sensacja w Rudzie Śląskiej. Pewny krok lidera

W sobotę rozegrano sześć spotkań w ramach 12. kolejki ekstraklasy futsalu. Sensacyjnej porażki w Rudzie Śląskiej doznała Gatta Zduńska Wola. Po kolejny komplet punktów sięgnął lider tabeli Rekord.

Michał Piegza
Futsal Newspix / JAKUB ZIEMIANIN/ 400mm.pl / Futsal
Przedostatnia w tabeli Gwiazda Ruda Śląska po dłuższej przerwie w końcu wygrała mecz. Beniaminek aż 7:3 pokonał wyżej notowanego rywala, Gattę Zduńska Wola. Rudzianie dzięki trzem punktom zmniejszyli straty do bezpiecznej strefy.

Nie miał problemów z wygraną lider. Rekord 7:3 ograł w Pniewach Red Dragons. Dwa punkty zgubił wicemistrz Polski FC Toruń, który w Gliwicach zremisował z GSF 3:3.

Bez punktów z Lubawy wrócił wicelider AZS UŚ. Katowiczanie do przerwy prowadzili z Constractem 3:1, ale potyczkę przegrali 3:4.

Wysokie wygrane odniosły zespoły Acany Orła Jelcz i Clearexu Chorzów, co dało im awans kolejno na 2. i 3. miejsce w ekstraklasie futsalu. Dokończenie kolejki w poniedziałek.

Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice - Red Devils Chojnice 3:0 (1:0)