Futsal: problemy Constractu, klęska Gatty

W sobotę rozegrano 10. kolejkę w lidze futsalu. Dwa spotkania zostały przełożone. Z problemami po trzy punkty sięgnął Constract Lubawa. Wysoko przegrała Gatta Active Zduńska Wola.

Michał Piegza
mecz AZS UW Wilanów - PA Nova Gliwice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: mecz AZS UW Wilanów - P.A. Nova Gliwice
Dwa spotkania 10. kolejki ekstraklasy futsalu zostały przełożone z powodu problemów epidemiologicznych drużyn.

W potyczkach, które się odbyły było sporo emocji. Ogromne problemy z wygraną miał Constract. Zespół z Lubawy do przerwy przegrywał w Chojnicach z Red Devils 2:0. Goście gole zaczęli strzelać dopiero na osiem minut przed końcem. Przyjezdnym udało się trzy razy pokonać bramkarza rywali i wygrać 3:2.

Wysokiej porażki doznała Gatta Active Zduńska Wola, która przegrała 7:2 w Lesznie. Dla miejscowego Futsalu była to najwyższa wygrana w historii ich występów w ligowej elicie.

Na pozycję wicelidera awansował Piast Gliwice. Zespół 4:3 zwyciężył w Lęborku. Do tej pory zajmujące 2. miejsce Clearex Chorzów pauzował.

GI Malepszy Futsal Leszno - Gatta Active Zduńska Wola 7:2 (2:1)
Konopacki 2', 26', Pietruszko 5', 28', Molicki 21', Lisniczenko 27', Olszak 39' - Olczak 14', Krawczyk 29'

MOKS Słoneczny Stok Białystok - FC Toruń 1:5 (1:3)
Osypiuk 20' - Mrówczyński 5', 30', Jekiełek 7', Szczepaniak 13', Wojciechowski 20'

Red Devils Chojnice - Constract Lubawa 2:3 (2:0)