Osiem goli, a trener narzekał. "Są pewne niedociągnięcia"

Tak skutecznego Clearexu Chorzów dawno nie widziano. 5-krotni mistrzowie Polski nie dali żadnych szans beniaminkowi Górnikowi Polkowice zwyciężając 8:1. Mimo tego trener gospodarzy Andrzej Szłapa miał uwagi do swoich podopiecznych.

Michał Piegza
Na zdęciu: Andrzej Szłapa Materiały prasowe / STATSCORE Futsal Ekstraklasa/Wojciech Dobrzyński / Na zdęciu: Andrzej Szłapa
O wysokiej wygranej Clearexu Chorzów nad Górnikiem Polkowice zadecydowała skuteczna gra na początku 1. i 2. połowy. Gospodarze ostatecznie pokonali beniaminka STATSCORE Futsal Ekstraklasy 8:1.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

- Tak to miało wyglądać. Chcieliśmy zdominować przeciwnika, mieć dużo sytuacji i kontrolować przebieg meczu - powiedział chorzowskiej drużyny Andrzej Szłapa, cytowany przez klubowy portal. - Jestem zadowolony z poruszania się zawodników, z wykonywania stałych fragmentów gry. Wiadomo, że są pewne niedociągnięcia, skuteczność mogła być lepsza, nie wykorzystaliśmy nawet połowy stworzonych sytuacji, ale nie można narzekać po wyniku 8:1 - dodał.

Gdyby nie zmarnowane szanse, to gospodarze mogli wygrać dużo wyżej. - W pierwszej połowie mogliśmy strzelić więcej goli, wtedy nie byłoby tej nerwowości przy stanie 3:1, bo rywale mieli kilka okazji - podsumował Szłapa.

Przed Clearexem wkrótce kolejny mecz. Już od środy rozgrywana będzie 10. kolejka spotkań. Chorzowian czeka wyjazd do Gdańska na mecz z kolejnym beniaminkiem AZS-em UG Futsal. To spotkanie, podobnie jak inne, będzie można zobaczyć na platformie WP Pilot.

16. Górnik Polkowice 9 4 21:63 1 1 7

Czytaj także: Po kolejnej wygranej trener rewelacji jest spokojny. "Studzę głowy. To dopiero 8. kolejka" Sensacja w Bielsku-Białej! Zmiana lidera w STATSCORE Futsal Ekstraklasie ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowity pocisk! Bramkarz stał jak zamurowany

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)
Clearex Chorzów zakończy I rundę w pierwszej szóstce?