Niedosyt Polaków. Iluzoryczne szanse na wyjście z grupy

Cztery gole padły w drugim meczu grupowym reprezentacji Polski podczas futsalowego EURO 2022 w Holandii. Biało-Czerwoni 2:2 zremisowali ze Słowacją.

Michał Piegza
reprezentacja Polski w futsalu  WP SportoweFakty / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w futsalu
Po porażce w pierwszym meczu grupowym z Chorwacją 1:3, w drugim spotkaniu podczas EURO 2022 reprezentacja Polski mierzyła siły ze Słowacją.

Nasi południowi sąsiedzi na inaugurację 1:7 ulegli Rosjanom, ale mieli być dla Biało-Czerwonych łatwiejszym rywalem niż Chorwaci.

Oglądaj NA ŻYWO mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Porażka jednej z drużyn oznaczała utratę szans na wyjście z grupy. Do przerwy wszystko układało się po myśli wybrańców Błażeja Korczyńskiego. W 7. minucie pięknym strzałem w okienko z dystansu popisał się Tomasz Kriezel. Bramkarz był bez szans.

Polacy do przerwy dowieźli prowadzenie. Po zmianie stron na moment oddali inicjatywę rywalom. Kiedy wydawało się, że Biało-Czerwoni mają wszystko ponownie pod kontrolą, wyrównał Matus Sevcik. Po dobrym rozegraniu stałego fragmentu przez Słowaków, zaspał jeden z obrońców i rywal z bliska trafił do siatki. Z kolei w 28. minucie Tomas Drahovsky uderzył precyzyjnie i Michał Kałuża był bez szans.

Polacy ruszyli do ataku i w 33. minucie Patryk Hoły zdobył swoją drugą bramkę w turnieju, wbijając piłkę do siatki po dograniu z lewej strony Sebastiana Wojciechowskiego.

Do końca spotkania więcej z gry mieli Polacy, którzy chcąc pozostać w grze o zachowanie realnych szans na wyjście z grupy, musieli wygrać. Zresztą podobnie jak Słowacy.

Więcej bramek w spotkaniu nie padło. Przez ostatnie półtorej minuty nasza reprezentacja grała z lotnym bramkarzem, ale zabrakło szczęścia.

Biało-Czerwoni z dużym niedosytem opuszczali parkiet. Polacy w dalszym ciągu czekają na pierwsze w historii zwycięstwo na EURO. O nie w ostatnim spotkaniu grupowym będzie ciężko, wszak rywalem będzie pewna awansu, bardzo silna, reprezentacja Rosji. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (29.01).

W drugim wtorkowym spotkaniu grupy C wspomniana Rosja 4:0 pokonała Chorwację i jest już pewna wyjścia z grupy.

Polska - Słowacja 2:2 (1:0)
Kriezel 7', Hoły 33' - Sevcik 25', Drahovsky 28'

Skład reprezentacji Polski: Michał Kałuża - Michał Kubik, Patryk Hoły, Dominik Solecki, Michał Marek oraz Bartłomiej Nawrat i Mateusz Madziąg, Dominik Śmiałkowski, Sebastian Grubalski, Mikołaj Zastawnik, Tomasz Lutecki, Sebastian Leszczak, Tomasz Kriezel, Sebastian Wojciechowski.