To może być ważny moment w sezonie STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Koncert Legii Warszawa

W sobotę ciężkie przeprawy miała większość drużyn z czołówki STATSCORE Futsal Ekstraklasy. Przegrał Dreman Opole Komprachcice, którego strata punktów może słono kosztować.

Michał Piegza
Dreman Opole Komprachcice WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Dreman Opole Komprachcice
Przed rundą rewanżową wiele wskazywało na to, że o medale w STATSCORE Futsal Ekstraklasie powalczą cztery drużyny. Po drugiej wiosennej kolejce wydaje się, że z walki o medale idpadł Dreman Opole Komprachcice.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Zespół, który dopiero drugi sezon gra w ligowej elicie plany miał ambitnie. W meczu wyjazdowym z Legią Warszawa to beniaminek jednak pewnie zwyciężył, strzelając gościom pięć bramek i tracąc jedną. Drużyna ze stolicy już po raz drugi w sezonie wygrała z Dremanem, jesienią zwyciężyła 3:0.

Dla opolan porażka w Warszawie może być bardzo kosztowna. Wygrały zespoły plasujące się na pierwszych trzech miejscach podium i uciekły Dremanowi. Najpewniej po trzy punkty sięgnął Constract, który jedynie na początku potyczki z FC Reiter Toruń miał niewielkie problemy. Ostatecznie lubawianie zwyciężyli 6:2.

Tylko 2:1 wygrał lider Rekord. Bielszczanie we własnej hali przegrywali z Red Devlls, ale jeszcze przed przerwą wyrównali, a sześć minut po zmianie stron zadali cios na wagę wygranej. Dodajmy, że kilka dni wcześniej mistrzowie Polski awansowali do kolejnej rundy rozgrywek o Puchar Polski, pewnie pokonując lidera I ligi BSF Bochnia.

Niewiele do niespodzianki brakowało w Brzegu. Walczący o utrzymanie Fit-Morning Gredar Futsal w meczu z wiceliderem Piastem dwukrotnie doprowadzał do remisu. Piast gola na wagę wygranej 3:2 zdobył minutę przed końcem. Przypomnijmy, że przed tygodniem drużyna prowadzona przez Orlando Duarte rozgromiła w derbach Clearex Chorzów 9:0 i wydawało się, że w Brzegu gospodarzy może czekać równie ciężki łomot.

Swoje spotkanie wygrał także AZS UW Darkomp Wilanów, który w 2. połowie meczu w Gdański z AZS-em zdobył cztery gole i ostatecznie pokonał Akademików 5:2. Beniaminka przed spadkiem mógłby uratować już tylko cud.

Dokończenie 17. kolejki w niedzielę. Mecze transmitowane będą na platformie WP Pilot.

Wyniki sobotnich spotkań 17. kolejki:

Legia Warszawa - Dreman Opole Komprachcice 5:1 (3:1)
Milewski 1', Och 7, Gliński 16', 24', Knajdrowski 38' - Lutecki 9'

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg - Piast Gliwice 2:3 (1:1)
Kędra 6', Grochowski 34' - Cadini 12', Bertoline 28', 39'

Constract Lubawa - FC Reiter Toruń 6:2 (5:2)
Raszkowski 3', Kriezel 8', 11', Silva 17', 25', Sendlewski 20' -Mikołajewicz 3', Spychalski 8'

Rekord Bielsko-Biała - Red Devils Chojnice 2:1 (1:1)
Marek 17', Popławski 26' - Medon 11'

AZS UG Futsal - AZS UW Darkomp Wilanów 2:5 (1:1) Kreft 16', Depta 35' - Buczek 20', Lisnyczenko 31', 40', Pawicki (sam.) 35', Klaus 38'