W Białymstoku znowu wierzą. "Porażka zminimalizowałaby nasze szanse"

Gdyby przegrali, to ich sytuacja w tabeli byłaby niemal dramatyczna. Zawodnicy MOKS-u Słoneczny Stok Białystok pokonali Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg i z dużo większym optymizmem mogą patrzeć w przyszłośc.

Michał Piegza
W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: W środku piłkarze MOKS Słoneczny Stok Białystok
Gdyby MOKS Słoneczny Stok Białystok przegrał z Fit-Morning Gredar Futsalem Brzeg, to jego sytuacja w tabeli STATSCORE Futsal Ekstraklasy zrobiłaby się bardzo trudna. Gospodarze do przerwy przegrywali 1:3, ale po zmianie stron odmienili losy meczu i zwyciężyli 9:3.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Nic dziwnego, że po spotkaniu gospodarze nie ukrywali dobrych nastrojów. - To już trzeci taki mecz, w który nie wchodzimy tak jak sobie zakładaliśmy. Do tego czerwona kartka i kontuzja pokrzyżowały plany. 2. połowa była dla nas grą o być, albo nie być w Ekstraklasie. Nie ma co ukrywać, porażka z Brzegiem zminimalizowałaby nasze szanse na utrzymanie - przyznał Karol Domalewski, w rozmowie z TV Futsal Ekstraklasa. - Nowi zawodnicy z Kolumbii dają nam sporą jakość. Widzimy, że z wieloma drużynami możemy grać jak równy z równym. Zasługujemy na utrzymanie w lidze - dodał.

Jednym z nowych nabytków MOKS-u jest Helver Tachack. Kolumbijczyk poderwał zespół i miał duży udział w wygranej. - Pomogła zmiana nastawienia. Mieliśmy grać drużynowo, skupić się na podaniach. Ważna była mentalność - przyznał po meczu.

W dużo gorszych nastrojach kończyli mecz goście. Sytuacja drużyny z Brzegu zaczyna się komplikować. - Po przerwie popełniliśmy mnóstwo błędów. Przestrzegaliśmy, że rywale wyjdą z przewagą. Mieliśmy wszystko ustalone, co kto ma robić. Niestety pojawił się błąd i padł gol. Później pojawiły się kolejne złe zagrania. Spadło morale, gospodarze się napędzili. Mam nadzieję, że w meczu stało się wszystko co najgorsze i teraz będzie już tylko lepiej - ocenił mecz szkoleniowiec przyjezdnych Artur Adasik.

- Wielu z nas myślało, że po 1. połowie mamy zwycięstwo w kieszeni. Rywale to silny zespół, agresywnie na nas wyszedł i nie mogliśmy zbyt wiele temu zaradzić.
Walka o utrzymanie może trwać do ostatniej kolejki - podsumował zawodnik Fit-Morning Gredar Futsalu Brzeg Damian Makowski.

Następna kolejka STATSCORE Futsal Ekstraklasy już w najbliższy weekend. Natomiast w środę (2.03) zostanie rozegrany mecz awansem z 21. kolejki, Legia Warszawa podejmie walczący o mistrzostwo Polski Constract Lubawa. Mecze transmitowane będą na platformie WP Pilot.