Polski bramkarz w roli głównej. Znowu to zrobił! [WIDEO]

Popis Michała Kałuży w lidze hiszpańskiej! Reprezentant Polski dba przede wszystkim o to, by piłka nie wpadała do jego bramki. Ale gdy nadarzyła się okazja do strzelenie gola, natychmiast ją wykorzystał. Niedawno zrobił coś podobnego w kadrze.

Michał Fabian
gol Michała Kałuży (Burela) w meczu z Industrias Santa Coloma YouTube / LNFS / Na zdjęciu: gol Michała Kałuży (Burela) w meczu z Industrias Santa Coloma
Michał Kałuża broni barw hiszpańskiej drużyny Burela FS, która występuje w Primera Division. W ostatnim spotkaniu ligowym z Industrias Santa Coloma Polak w 34. minucie wpisał się na listę strzelców.

Przy stanie 2:2 walcząca o play off Santa Coloma postawiła wszystko na jedną kartę, wycofując bramkarza i wprowadzając za niego piątego zawodnika z pola. Kałuża obronił strzał jednego z rywali i natychmiast zdecydował się na uderzenie. Trafił idealnie!

Burela prowadziła 3:2, ale nie zdołała utrzymać korzystnego wyniku. W ostatniej minucie gospodarze wyrównali i mecz zakończył się remisem. Drużyna Michała Kałuży zajmuje ostatnie, 16. miejsce, z zaledwie ośmioma punktami na koncie (w 25 meczach wygrała tylko raz).

Reprezentant Polski zdobył pierwszą bramkę w tym sezonie, ale nie pierwszą w karierze. Kibice futsalu pewnie pamiętają jego trafienie z meczu Biało-Czerwonych w Słowenii (wygranego 5:2, w grudniu 2021 r.). Golkiper trafił niemal identycznie jak w Hiszpanii (zobaczysz je TUTAJ>>).

Michał Kałuża jest zawodnikiem Burela FS od sezonu 2019/20. Wcześniej strzegł bramki Rekordu Bielsko-Biała. Z reprezentacją Polski wystąpił na dwóch dużych turniejach - Euro 2018 i Euro 2022.

Zobacz bramkę Kałuży w lidze hiszpańskiej (od 4:05)

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)