Olbrzymi sukces 14-letniej Polki. Została multimedalistką ME

Liliana Lewińska zaprezentowała się ze świetnej strony podczas mistrzostw Europy juniorek w gimnastyce artystycznej. W imprezie, która odbywała się w Tel Awiwie, zdobyła trzy medale - dwa srebra i jeden brąz.

Dawid Franek
Liliana Lewińska (po lewej) Instagram / Na zdjęciu: Liliana Lewińska (po lewej)
Liliana Lewińska wyróżniła się na mistrzostwach Europy juniorek w dwóch aspektach. Po pierwsze była jedyną zawodniczką, która wystąpiła we wszystkich czterech finałach z poszczególnymi przyborami. Po drugie zdołała wykorzystać aż trzy szanse na medale.

Polska gimnastyczka najpierw zdobyła srebro w finale z obręczą, wywalczając 31,4 pkt. Straciła do triumfatorki pół punktu. W układzie z maczugami Lewińska również sięgnęła po srebrny medal (29,1 pkt) z punktem straty do zwyciężczyni. W finale z piłką nasza reprezentantka zajęła wysokie 4. miejsce, tracąc do trzeciej zawodniczki 0,7 pkt.

Ostatnią z konkurencji był układ ze wstążkami. W nim Polka zanotowała wynik 28,2 pkt, który finalnie zapewnił jej trzecie miejsce.

Jak poinformował dziennikarz TVP Mateusz Górecki, Lewińska dokonała rzeczy historycznej. Dotychczas w całej historii startów w juniorskich mistrzostwach Europy reprezentantki Polski zdobyły łącznie jeden medal - w drużynie z 1987 roku.

Raport wstrząsnął krajem. "Usiadł na niej, gdy miała 7 lat"