Nowe informacje ws. reprezentanta Rosji. Trafił do szpitala wojskowego

Wicemistrz olimpijski z Pekinu kilka dni temu został wcielony do rosyjskiej armii. Teraz hokeista odnalazł się w szpitalu klinicznym Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Iwan Fiedotow Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Iwan Fiedotow
Iwan Fiedotow, bramkarz hokejowej drużyny CSKA Moskwa i reprezentacji Rosji, został zatrzymany 1 lipca w Sankt Petersburgu pod zarzutem unikania służby wojskowej.

Sportowiec w maju podpisał kontrakt z klubem NHL Philadelphia Flyers, co wobec wojny w Ukrainie (inwazja zbrojna trwa od 24 lutego) wywołało poruszenie w rosyjskich mediach. Rozwiązanie przez niego umowy z CSKA uznano za nielegalne (więcej TUTAJ).

25-latek miał trafić do jednostki wojskowej w Siewieromorsku (głównej bazy Floty Północnej rosyjskiej marynarki wojennej). Dziennikarz Siergiej Orłow poinformował na antenie telewizji Match TV, że... Fiedotow obecnie przebywa w szpitalu.

- Leży w szpitalu klinicznym Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, gdzie został przewieziony z powodu zaostrzenia zapalenia żołądka. Nie można go tam odwiedzać. Jak się czuje? Wielu Rosjan życzy mu jak najlepiej. Zachodni dziennikarze nie interesują się jego losem - przyznał Orłow.

Wicemistrz olimpijski z Pekinu 2022 podlega obowiązkowi służby wojskowej. W Rosji do armii wcielani są mężczyźni w wieku 18-27 lat. Służba trwa rok.

Zobacz:
Chciał uciec z Rosji. Tak zareagowały "zbiry Putina"

ZOBACZ WIDEO: To będzie decydujący tydzień. Chodzi o transfer Lewandowskiego
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×