NHL: Owieczkin, Mason, Latendresse zawodnikami tygodnia

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Miniony tydzień był bardzo udany szczególnie dla Aleksandra Owieczkina. Hokeista Washington Capitals dopisał do swojego konta 10 punktów. Obecnie znajduje się on na drugim miejscu w klasyfikacji najlepszych strzelców NHL.

Mianem najlepszego zawodnika minionego tygodnia NHL określono Aleksandra Owieczkina. Taki wybór absolutnie jest jest zaskoczeniem. Zawodnik Washington Capitals to uznana marka w najlepszej lidze hokejowej świata. Owieczkin w ubiegłym tygodniu zgromadził łącznie 10 punktów. Co ciekawe strzelił tylko 3 bramki. 7 pozostałych punktów natomiast to asysty. Najlepszy występ Rosjanin zaliczył w piątek. W meczu przeciwko ekipie Toronto Maple Leafs zapisał na swoje konto aż 5 punktów (zdobył jedną bramkę oraz czterokrotnie asystował). Owieczkin w bieżącym sezonie zdobył już 30 bramek. Co ciekawe jak na razie liczba zdobytych przez niego goli jest mniejsza od liczby asyst.

Osiągnięcia Owieczkina w ubiegłym tygodniu:

12.01 Tampa Bay Lightning - Washington Capitals 7:4 (2 asysty)

13.01 Florida Panthers - Washington Capitals 4:5 (1 bramka)

15.01 Washington Capitals - Toronto Maple Leafs 6:1 (1 bramka, 4 asysty)

17.01 Washington Capitals - Philadelphia Flyers 5:3 (1 bramka, 1 asysta)

Zespół St. Louis Blues odnotował najlepszy tydzień w całym sezonie. Hokeiści tego teamu wygrali wszystkie trzy mecze. Ogromna w tym zasługa golkipera - Chrisa Masona. Warty zauważenia jest fakt, że wpuścił on zaledwie dwie bramki. W minionym tygodniu Mason wybronił łącznie 66 z 68 uderzeń. Największą ilością skutecznych interwencji wykazał się w spotkaniu przeciwko zespołowi Columbus Blue Jackets. Wówczas popisał się 26 obronami.

Osiągnięcia Masona w ubiegłym tygodniu:

12.01 St. Louis Blues - Columbus Blue Jackets 4:1 (26/27 - obrony)

14.01 St. Louis Blues - Minnesota Wild 1:0 (19/19)

16.01 St. Louis Blues - New York Rangers 4:1 (21/22)

Miniony tydzień był również bardzo udany dla Guillaume Latendresse'a. Hokeista Minnesoty Wild w czterech meczach zapisał łącznie na swoje konto 8 punktów. Najlepszy okazał się jego występ na początku ubiegłego tygodnia, kiedy jego drużyna mierzyła się z zespołem aktualnych mistrzów NHL - Pittsburgh Penguins. Wild wygrali to starcie 4:3. Sam Latendresse zdobył 1 bramkę oraz zaliczył 3 asysty. Świetne zawody Kanadyjczyk rozegrał także przeciwko Phoenix Coyotes. Był on wówczas autorem hat-tricka. Jego team przegrał jednak to spotkanie 4:6.

Osiągnięcia Latendresse'a w ubiegłym tygodniu:

11.01 Minnesota Wild - Pittsburgh Penguins 4:3 (1 bramka, 3 asysty)

13.01 Minnesota Wild - Vancouver Canucks 5:2 (1 asysta)

14.01 St. Louis Blues - Minnesota Wild 1:0 (0 punktów)

16.01 Phoenix Coyotes - Minnesota Wild 6:4 (3 bramki)

Pozostali zawodnicy, którzy zasłużyli na wyróżnienie:

Ilja Kowalczuk (Atlanta Thrashers) - kapitan drużyny z Atlanty w każdym z trzech meczów swojej drużyny, rozgrywanych w minionym tygodniu, zdobywał po jednej bramce. Do swojego dorobku dopisał jeszcze 3 asysty. Jego team zanotował dwie wygrane oraz jedną porażkę.

Jewgienij Nabokow (San Jose Sharks) - golkiper Sharks we wszystkich trzech meczach swojego teamu obronił łącznie 95 z 98 strzałów na bramkę. Jego zespół wygrał dwa spotkania. W ostatnim natomiast przegrał po serii rzutów karnych.

Mike Green (Washington Capitals) - w minionym tygodniu zapisał na swoje konto 6 punktów (strzelił dwie bramki). Łącznie ma już w swoim dorobku 49 punktów, na co składa się 12 goli oraz 37 asyst.

Źródło artykułu: