NHL: Owieczkin lepszy od Crosby'ego, wymęczone zwycięstwo Red Wings

Zespół Washington Capitals po znakomicie rozegranej trzeciej tercji spotkania, pokonał na wyjeździe ekipę Pittsburgh Penguins 6:3. Kolejny udany występ zaliczył Aleksander Owieczkin. Rosjanin zdobył dwie bramki oraz miał jedną asystę. W innym spotkaniu Red Wings po serii rzutów karnych uniknęli kompromitującej porażki z zespołem Minnesoty Wild.

Łukasz Żaguń

Red Wings w wyjazdowym starciu z ekipą Minnesoty Wild do 14. minuty trzeciej tercji prowadzili 3:1 i wydawało się, że będą spokojnie kontrolować wynik. Nic jednak z tych rzeczy. "Czerwone Skrzydła" straciły dwie bramki w ciągu zaledwie 60 sekund i tym samym Wild doprowadzili do dogrywki. O losach tego pojedynku zadecydowała jednak seria rzutów karnych. Obie drużyny wykonywały aż 8 prób. Decydującym trafieniem popisał się Drew Miller. Dzięki Amerykaninowi Red Wings uniknęli kompromitującej porażki. - Pierwszy raz w karierze trafiłem rzut karny po takiej serii. Czuję się naprawdę dobrze - powiedział Miller.

Szkoleniowiec Wild - Todd Richards przyznał z kolei, że nie bardzo zna przyczynę porażek swojego teamu. - Chciałbym znać odpowiedź, bo kiedy ją znam, mogę coś naprawić. Próbujemy różnych rozwiązań, ale na razie bezskutecznie - mówi Richards.

Każda zmiana kapitana powinna działać tak jak w zespole Caroliny Hurricanes. W meczu przeciwko ekipie Atlanty Thrashers Eric Staal popisał się hat-trickiem. - Jestem dumny, że mogłem w ten sposób rozpocząć grę w swojej nowej roli. To jest wyzwanie - powiedział Staal. Hurricanes już po dwóch tercjach prowadzili ze swoimi rywalami aż 4:1. Wynik spotkania na 5:2 45 sekund przed końcem ustalił kapitan Caroliny.

W dość ostrych słowach poczynania swoim podopiecznych skomentował John Anderson, szkoleniowiec Thrashers. - Nie chciałbym używać tutaj słowa "przerażające", ale tylko ono przychodzi mi teraz do głowy. Nasz wysiłek na niewiele się zdał - powiedział Anderson.

Nashville Predators do czwartej minuty ostatniej tercji prowadziło z ekipą Phoenix Coyotes 2:1. Wówczas bohaterem gospodarzy został Scottie Upshall, który popisał się klasycznym hat-trickiem. Nie można jednak również pominąć znakomitego występu golkipera Coyotes - Ilyi Bryzgalowa, który w tym pojedynku wybronił aż 41 strzałów. Z kolei dla szkoleniowca Dave'a Tippetta było to 300. zwycięstwo w NHL. - Robię się stary - przyznał ze śmiechem na ustach Tippett. - Dobrze jest, jeśli w życiu robisz to, co kochasz. Lubię zwycięstwa bardziej niż porażki, więc jeśli to był 300. triumf, to znaczy, że miałem 300 dobrych nocy - dodał.

W Mellon Arena, gdzie minionej nocy doszło do pojedynku pomiędzy drużynami Pittsburgh Penguins i Washington Capitals, wszystkie oczy zwrócone były przede wszystkim na dwóch graczy: Sidney'a Crosby'ego oraz Aleksandra Owieczkina. Zdecydowanie lepiej w tym pojedynku wypadł Rosjanin, który zapisał na swoje konto 3 punkty (strzelił dwie bramki oraz zaliczył jedną asystę). Jeszcze przed rozpoczęciem trzeciej tercji wynik był sprawą otwartą. Na tablicy świetlnej widniał bowiem remis 3:3. Wówczas jednak do ofensywy rzucili się hokeiści stołecznego klubu. Wynik na 6:3 26 sekund przed końcem pojedynku ustalił Owieczkin.

Na początku spotkania wydawało się jednak, że będzie to dzień Crosby'ego, który dość szybko strzelił bramkę i dał tym samym swojej drużynie prowadzenie. Z biegiem czasu jednak jego błysk zanikał. - Nie sądzę, że zagraliśmy źle w trzeciej tercji. Oni po prostu spisali się trochę lepiej - powiedział Crosby. Na plus można zaliczyć natomiast występ Jewgienija Małkina, który asystował przy wszystkich bramkach swoich kolegów. - Chcieliśmy po prostu wygrać ten mecz, nieważne w jakim stylu - podsumował Małkin.

Wyniki czwartkowych spotkań NHL:

Boston Bruins - Columbus Blue Jackets 2:3
Ottawa Senators - St. Louis Blues 3:2
New York Islanders - Florida Panthers 2:1 (po karnych)
Philadelphia Flyers - New York Rangers 2:0
Atlanta Thrashers - Carolina Hurricanes 2:5
Tampa Bay Lightning - Toronto Maple Leafs 3:2 (po dogrywce)
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 3:6
Minnesota Wild - Detroit Red Wings 3:4 (po karnych)
Phoenix Coyotes - Nashville Predators 4:2
Calgary Flames - Chicago Blackhawks 1:3
Vancouver Canucks - Dallas Stars 4:3
Los Angeles Kings - Buffalo Sabres 4:3 (po karnych)

Anaheim 23 21 7 144 161 53

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.