Zadecydowała dogrywka - relacja z meczu Cracovia II - SMS I Sosnowiec

Drugi zespół Cracovii rozgrywał dwa spotkania w ciągu dwóch dni. We środę Pasy nie sprostały liderowi HC GKS Katowice przegrywając 2:10 (0:4, 1:4, 1:2). Dzień później przed gospodarzami stanął teoretycznie łatwiejszy przeciwnik SMS I Sosnowiec.

W tym artykule dowiesz się o:

Do momentu zdobycia pierwszej bramki na lodzie działo się niewiele. Mecz był bardzo wyrównany ale o dziwo w pierwszej tercji to gospodarze oddali więcej strzałów od gości. Bramka Adriana Tybulskiego na początku drugiej części wyraźnie ożywiła grę i spowodowała, że reszta meczu toczyła się w szybkim tempie. Sześć minut później Pasy zdołały wyrównać i w głowach zawodników pojawiła się wiara, że ten mecz można jeszcze wygrać.

To przeświadczenie zyskało solidne podstawy już na początku trzeciej tercji gdy po strzale z lewej strony gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Łukasz Sznotała. Cracovia od tego momentu minimalnie cofnęła się i szukała swoich szans w kontrach. Goście z Sosnowca próbowali zdobyć gola ale świetnie w bramce spisywał się Mateusz Kulig. Wyrównująca bramka padła w najmniej oczekiwanym momencie. Goście grając w osłabieniu wyprowadzili szybką, dwójkową akcję którą zakończył strzałem z metra Mateusz Szymański. Obaj trenerzy starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę jednak o losach meczu zdecydowała dogrywka. W trzy minuty po rozpoczęciu z niebieskiej linii uderzył Bartłomiej Pociecha czym zaskoczył Kuliga, który nieco chyba spóźnił się z interwencją. Tym samym Cracovii nie udało się wygrać ostatniego spotkania na swoim obiekcie w tym sezonie a na twarzy schodzącego do szatni trenera Pasów Dominika Salamona widać było rozczarowanie.

MKS Cracovia Kraków II - SMS I Sosnowiec 2:3d (0:0, 1:1, 1:1, 0:1d)

0:1 - Adrian Tyburski (Oskar Lehmann, Mateusz Szymański) 22’ 4/5

1:1 - Michał Karcz (Dawid Majoch) 28’

2:1 - Łukasz Sznotała 41’

2:2 - Mateusz Szymański (Radosław Nalewajka, Kacper Jankowski) 54’ 5/4

3:1 - Bartłomiej Pociecha (Daniel Kapica) 63’

Składy

Cracovia II: Kulig (Czyszczoń) - Kozendra (2), Mainka, Majoch (2), Karcz (2), Pasiut - Kozak, Sznotała (2), Kawalec, Borotyński, Koza - Wolny, Cebulak, Kopczyński, Kraus, Filipowicz

SMS I: Ryszkaniec (Skrabalak) - Pociecha, Lehmann, Pawlik, Krupiński (2), Baca (5+10) - Skólmowski, Gaczoł, Ł. Nalewajka (2), Zarotyński, R. Nalewajka - Aleniewicz, Sarna, Szymański (2), Jankowski - Ciura (2+10), Kapica, Tyburski

Kary: Cracovia II - 8 min, SMS I Sosnowiec - 33 min.

Najlepszy zawodnik Cracovii II: Mateusz Kulig.