Polski Związek Hokeja na Lodzie dyskutował o reformie rozgrywek - wnioski z posiedzenia zarządu PZHL-u

Zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie dyskutował o reformie rozgrywek PLH, powołano również m.in sztab odpowiedzialny za przygotowanie Reprezentacji do Igrzysk Olimpijskich w Soczi, które odbędą się w 2014 roku.

W tym artykule dowiesz się o:

Przedstawiciele Wydziału Szkolenia PZHL: Wiceprezes PZHL ds. sportowych Zbigniew Fiderewicz i Kierownik Wyszkolenia Marian Pysz przedstawili Zarządowi PZHL raport dotyczący startu reprezentacji Polski juniorów U20 na Mistrzostwach Świata Dywizji I w Gdańsku. Po dokonaniu stosownych uzupełnień dokonanych przez Zarząd, raport zostanie umieszczony na stronie internetowej Związku do 15 marca.

Zarząd PZHL omówił propozycje zmian w systemie rozgrywek PLH i I ligi w sezonie 2010/2011 zaprezentowane przez Wiceprezesa PZHL i Przewodniczącego Wydziału ds. PLH Rafała Wysockiego

Wstępnie dyskutowane propozycje:

- system rozgrywek (10 drużyn w PLH, 4 rundy bez podziału na grupy)

- rozstawienie w play-off (drużyna, która zajęła pierwsze miejsce po sezonie zasadniczym wybiera sobie przeciwnika w I rundzie pomiędzy drużynami 5-8; druga drużyna wybiera przeciwnika z pozostałych trzech zespołów 5-8, itd.)

- bonusy (zespół, który zakończył sezon zasadniczy na wyższym miejscu, w I rundzie play-off gra do dwóch zwycięstw, a w II i III rundzie play-off do trzech zwycięstw); Natomiast jeśli zespół będący niżej po sezonie zasadniczym, ma więcej zwycięstw w bezpośrednich spotkaniach, to powyższy bonus nie obowiązywałby i drużyny walczyłyby w I rundzie do trzech zwycięstw, a w II i III do czterech.

- liczba drużyn w PLH (10 drużyn; spada 10. zespół z PLH; awansuje 1. zespół z I ligi; baraż pomiędzy 9. zespołem PLH a 2. zespołem I ligi)

- obcokrajowcy (do ustalenia limit zawodników zagranicznych + limit zawodników z pola nieposiadających obywatelstwa polskiego, którzy spełnią łącznie trzy poniższe warunki:

- rozegrali w PLH dwa pełne sezony rozgrywkowe

- wraz z dokumentami koniecznymi do uprawnienia do gry w PLH przedłożyli skutecznie złożony wniosek o przyznanie obywatelstwa polskiego (wniosek musi być złożony przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych w sezonie 2010/2011

- w roku kalendarzowym, w którym składają wnioski o uprawnianie do gry, nie ukończyli 28 lat

Za zawodników zagranicznych nie byliby uznawani zawodnicy nieposiadający obywatelstwa polskiego, których przodkowie posiadali obywatelstwo polskie i którzy złożyli wniosek o nadanie obywatelstwa bądź wystąpili o poświadczenie obywatelstwa.

- zmiana formuły Pucharu Polski

- 10 drużyn z PLH oraz dwie drużyny z I ligi wyłonione w drodze eliminacji

- rozgrywki prowadzone w dwóch grupach po 6 drużyn, które rozgrywają mecze w dwóch rundach w systemie każdy z każdym

- w turnieju finałowym udział wezmą po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup

Zarząd PZHL powołał Zespół ds. przygotowań do Zimowych Igrzysk Olimpijskich Soczi 2014, w skład którego weszli Zenon Hajduga, Jerzy Mruk, Leszek Lejczyk, Wiktor Pysz, Marian Pysz i Andrzej Masewicz.

Na wniosek Wydziału Sędziowskiego Zarząd PZHL dopuścił w dniu dzisiejszym możliwość korzystania przez sędziów prowadzących spotkania PLH z zapisu dokonanego przez telewizję, wyłącznie w spornych sytuacjach bramkowych.

Komentarze (0)