Puchar Stanleya: Bruins ponownie lepsi

Hokeiści Boston Bruins pokonali Philadelphię Flyers 3:2 w poniedziałkowym meczu półfinału Konferencji Wschodniej. W rywalizacji play off do czterech zwycięstw "Niedźwiadki" prowadzą 2-0.

Polska Agencja Prasowa

Zwycięską bramkę strzelił w 58. minucie Milan Lucic, który po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w rozgrywkach o Puchar Stanleya.

Wcześniej zawodnicy Bruins dwukrotnie obejmowali prowadzenie, po uderzeniach Johnny'ego Boychuka i Słowaka Miroslava Satana. Goście doprowadzili jednak do wyrównania, za sprawą Mike'a Richardsa i Danny'ego Briere'a.

Następna konfrontacja w środę w Filadelfii.

Na Zachodzie w rywalizacji Chicago Blackhawks z Vancouver Canucks jest remis 1:1. W poniedziałek triumfowały "Czarne Jastrzębie" 4:2, mimo że po sześciu minutach przegrywali 0:2 (gole Masona Raymonda i Mikaela Samuelssona - grając w liczebnej przewadze).

- Pomyślałem sobie wtedy: Boże, to niemożliwe, nie możemy znów przegrać - powiedział hokeista Chicago Brent Seabrook. W inauguracyjnym meczu jego zespół uległ przeciwnikom 1:5.

W 8. minucie kontaktową bramkę uzyskał właśnie Seabrook, a remis 2:2 miejscowi gracze osiągnęli dopiero w 47. minucie (Patrick Sharp), dodatkowo występując w osłabieniu. Losy spotkania rozstrzygnęły się w końcówce. 90 sekund przed końcem trzecie trafienie dla drużyny z Chicago zanotował Kris Versteeg, a w 59.12 rezultat ustalił Patrick Kane.