MŚ w hokeju: Słowacja pewnie pokonała Kazachstan

Nie było niespodzianki w Kolonii. Reprezentacja Słowacji pewnie pokonała Kazachstan. Podopieczni Glena Hanlona wygrali każdą z tercji i ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem 5:1.

Michał Gałęzewski

Kazachowie przed meczem mieli szansę na zdobycie drugiego miejsca w grupie, jednak musieli pokonać Słowację różnicą trzech bramek. Na trzy minuty przed końcem pierwszej tercji zawodnicy z Kazachstanu popełnili jednak błąd. Andre Sekera oddał strzał z nadgarstka spod niebieskiej linii, a Vitalija Yeremeyeva pokonał Marek Zagrapan.

Druga tercja to jeszcze skuteczniejsza gra reprezentacji Słowacji. Zawodnicy ze środkowej Europy kontrolowali sytuację na lodzie i zasłużenie podwyższali swoje prowadzenie. W 26. minucie błąd popełnili obrońcy Kazachstanu. Marek Svatos podał zza bramki do Ivana Ciernika, a ten nie miał problemów z pokonaniem Yeremeyeva. Również Ciernik był egzekutorem przy kolejnej bramce. Tym razem pomógł mu Richard Lintner i tym samym Ivan Ciernik zdobył już trzecią bramkę w turnieju.

Trzecia tercja zaczęła się dobrze dla Kazachstanu. Zawodnicy ze wschodu zdobyli dwie bramki. Jedną z nich uzyskał Dmitri Dudarev, a drugiej sędzia nie zaliczył, gdyż była zdobyta łyżwą. Na pięć minut przed końcem do głosu powrócili zawodnicy ze Słowacji. Najpierw z rzutu karnego bramkę na 4:1 zdobył młody Tomas Tatar, a na dwie minuty przed końcem celny strzał oddał Andrej Podkonicky. Ostatecznie Słowacja wygrała różnicą czterech bramek.

Kazachstan - Słowacja 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)
0:1 - Marek Zagrapan (Andrej Sekera, Ivan Majesky) 17'
0:2 - Ivan Ciernik (Marek Svatos) 26'
0:3 - Ivan Ciernik (Richard Lintner) 34'
1:3 - Dmitri Dudarev (Alexei Koledayev) 45'
1:4 - Tomas Tatar 55'
1:5 - Andrej Podkonicky (Peter Fruhauf, Tomas Starosta) 59'

Kazachstan: Yeremeyev (Kuznetsov) - Savchenko, Semenov, Dudarev, Shafranov, Starchenko - Antipin, Koledayev, Zhailauov, Koreshkov, Gavrilin - Litvinenko, Vassilchenko, Solarev, Bumagin, Krasnoslabodtsev - Fadeyev, Spiridonov, Shin, Rymarev.

Słowacja: Budaj (Stana) - Majesky, Sekera, Zagrapan, Ciernik, Svatos - Granak, Lintner, Podkonicky, Panik, Bartovic - Starosta, Mihalik, Dravecky, Bulik, Tatar - Fruhauf, Kukumberg, Macho, Zalesak.

Kary: Kazachstan - 8 min, Słowacja - 6 min.

Strzały na bramkę: Kazachstan - 36 (8, 12, 16), Słowacja - 37 (13, 15, 9)