Zagłębie wciąż walczy!

W czwartym meczu półfinałowym play off doszło do małej niespodzianki. Zagłębie pokonało na swoim terenie Cracovie po dogrywce 3:2 i wciąż ma teoretyczne szanse awansu do finału. Przegrywają aktualnie 1:3, a następny mecz odbędzie się w grodzie Kraka.

Jakub Chabowski

Podobnie jak w niedziele, pierwsza tercja należała do gości. Krakowianie wygrali ją tym razem skromnie 1:0. W drugiej minucie miejsce miała niepowtarzalna szansa dla gospodarzy, mianowicie Adrian Labryga trafił w słupek bramki Radziszewskiego. Autorem jedynego gola w tej tercji był Rudolf Vercik, o dziwo bramka padła podczas gry Cracovi w osłabieniu. Chwile po golu, na ławkę kar wysłany został Tomasz Landowski i Zagłębie miało kolejną grę w przewadze. Kolejną nie wykorzystaną, jak widać nie poprawili swojego największego błędu z poprzedniego spotkania.

Druga tercja była bardzo zacięta. Obie drużyny skutecznie się broniły i próbowały wyprowadzać kontry. Pierwsza pękła zapora gości. Wyrównującą bramkę strzelił w 34-tej minucie Michał Belica i mecz zaczynał się od początku. Pięć minut później znów bracia Laszkiewiczowie pokazali jak potrzebni są Cracovi w trudnych sytuacjach. Wypracowali wspólną akcję, która zakończyła się golem Daniela. Druga tercja zakończyła się wynikiem 1:1, co dawało gościom prowadzenie w meczu 2:1.

Trzecia tercja była bardzo ostra. Mało było dogodnych sytuacji, większość to ostra walka o krążek. Sosnowiczanie zdawali sobie sprawę, że to ich ostatnia szansa i dlatego przycisnęli w ostatnich dziesięciu minutach. Do końca meczu została minuta, wszyscy byli pewni, że już nie ma szans na wygraną i to koniec play offów w tym sezonie dla Zagłębia. Jednak mylili się. 23 sekundy przed końcem bramkę na 2:2 zdobywa dla gospodarzy Marcin Jaros. Na lodowisku wybuchła euforia, zarówno wśród kibiców jak i hokeistów Zagłębia. Oznaczało to dogrywkę. Takiej szansy sosnowiczanie nie mogli zmarnować i nie zmarnowali. W 62-giej minucie bramkę zdobywa Tedy Da Costa, co daje cenne zwycięstwo klubowi z Sosnowca.

Cracovi do awansu brakuje wciąż jednego zwycięstwa. Mogą sobie ten awans zapewnić już niedługo wygrywając na własnym terenie. Zagłębie czeka bardzo ciężki mecz, dotychczas na dwa mecze w Krakowie oba przegrali (z tego ostatni 0:7). Wszystko okaże się już za kilka dni, lecz czy Zagłębie jest na tyle silne, żeby wytrzymać kondycyjnie?

Zagłębie Sosnowiec 3:2 (0:1,1:1,1:0, 1:0) Cracovia Kraków