Brązowy Wojas!

Zdjęcie okładkowe artykułu:

We wtorek Wojas rozgromił u siebie Zagłębie Sosnowiec 10:2 i zapewnił sobie trzecie miejsce w sezonie 07/08 PLH. Po zeszłorocznym mistrzostwie trzecie miejsce w lidze to dobry wynik. Pokazuje to, że Wojas ma naprawdę mocną ekipę, a nie jest drużyna na jeden sezon.

Ten mecz nie był emocjonujący, za to był bardzo widowiskowy. Przecież 12 goli w ciągu 60 minut to nie codzienność. O dziwo w pierwszej tercji nie było żadnego gola. Wszystkie bramki padły w drugiej i trzeciej tercji, co było niesamowitym wyczynem Podhalan. Kto mógł się spodziewać, że po nudnej bezbramkowej pierwszej tercji, w której było mało akcji mecz zakończy się wynikiem 10:2?

Wielkie strzelanie rozpoczął w 21-szej minucie Krzysztof Zapała. Wtedy posypały się bramki i po 6-ciu minutach Wojas wygrywał 4:0 i miał teoretycznie wygrany mecz. Ostatecznie druga tercja zakończyła się wynikiem 6:1 dla Podhala i w zawodnikach Zagłębia nie pozostawiła jakichkolwiek złudzeń.

Trzecia tercja to również świetna gra zawodników Wojasa, która przyniosła im wygraną 4:1, a ostatecznie 10:2. Dobry mecz rozegrał Voznik, który jako jedyny z Wojasa strzelił dwie bramki. Na brązowy medal hokeiści z Nowego Targu zasłużyli bez dwóch zdań. Za to Zagłębie czeka jeszcze dużo czasu zanim staną na nogi i będą grali przynajmniej tak jak w rundzie zasadniczej. Play offów raczej nie mogą zaliczyć bez udanych, gdyż trzecie miejsce było w ich zasięgu i gdyby nie masa błędów mieliby brązowy medal.

Wojas Podhale Nowy Targ 10:2 Zagłębie Sosnowiec

Bramki:

1:0 Kacir - Sroka - Różański 20:43

2:0 Baranyk - Suur 21:23

3:0 Wilczek - Różański - Zapała 25:33 (w przewadze)

4:0 Voznik - Podlipni 26:03

4:1 Belica - T. Kozłowski 31:42 (w przewadze)

10:2 Podlipni - Suur 58:14

Kary: Zagłębie- 16 min. Podhale- 20 min. (w tym 2+10 dla Sebastiana Łabuza)

Sędziowie: Wolas - Pyrskała, Breske

Podhale: Ziaja - Sroka, Wilczek, Kacir, Zapała, Różański, Suur,

Priehodsky, Podlipni, Voznik, Baranyk, Łabuz, Piotrowski, Łyszczarczyk, Biela, Malasiński, Galant, Gruszka, Sulka, Ziętara.

Zagłębie: Stepokura (37:11 Mrozowski) - Pawlak, Labryga, Puzio, Horny, M. Kozłowski, Gabryś, Duszak, Jaros, T. Kozłowski, Belica, Holik, Dronia, Ślusarczyk, Da Costa, Luka, Chabior, Klisiak.