Po nudnym meczu i rzutach karnych Zagłębie pokonuje u siebie Wojas Podhale Nowy Targ

W niedzielny wieczór rozegrano trzeci mecz o brązowy medal w PLH pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Wojasem Podhale Nowy Targ. Przed tym spotkaniem stan rywalizacji wynosił 2:0 dla Wojasa, lecz dziś sosnowiczanie wygrywając po karnych odrobili część strat.

Ten mecz nie należał do trzymających w napięciu. Od początku mecz był wyrównany. Obie strony miały kilka dogodnych sytuacji, lecz albo w porę interweniował któryś z obrońców, lub na posterunku był bramkarz. Dobry mecz zagrał Bartłomiej Stepokura, który zastępując Tomasza Jaworskiego ratował Zagłębie w trudnych sytuacjach. Po trzech tercjach był bezbramkowy remis, co oznaczało pięciominutową dogrywkę. W niej również nie wyłoniono zwycięzcy, choć pod koniec gol Wojasa wisiał na włosku. Bezbramkowa dogrywka oznaczała karne w których swoją wyższość pokazali Sosnowiczanie. Najpierw okazje wykorzystał Tedy Da Costa, a po nim Vladimir Luka. Za to Stepokura obronił strzały Krzysztofa Zapały i Rafała Srokico oznaczało wygraną Zagłębia.. Stratę jednego meczu są w stanie odrobić, najbliższą okazję do tego mają we wtorek w wyjazdowym meczu. Dziś niewątpliwie bohaterem meczu został Stepokura, który godnie zastąpił Jaworskiego, a bohaterem drugoplanowym Vladimir Luka, który strzelając decydującego karnego dał Zagłębiu zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0) w karnych 2-0 Wojas Podhale Nowy Targ