Wojas wygrywa u siebie dopiero po dogrywce

W piątek odbył się drugi mecz o brązowy medal PLH. Po raz drugi zwyciężyła drużyna Wojasa Podhale Nowy Targ. Tym razem grali u siebie, a szale zwycięstwa na korzyść Podhalan przeważył Kryzysztof Zapała dopiero w drugiej minucie dogrywki. W całej serii jest 2:0 dla ekipy mistrza Polski z poprzedniego sezonu i do upragnionego brązu potrzebują już tylko dwa zwycięstwa. Kolejny mecz w niedziele 16-tego marca na stadionie zimowym w Sosnowcu.

Jakub Chabowski

Pierwsza tercja miała prawie identycznie jak w poprzednim meczu. Szybkiego gola w 4-tej minucie strzelił Marian Kacir, a w 10-tej na 2:0 Sebastian Biela. Jednak tym razem Zagłębie w porę się obudziło i zdążyło strzelić gola do szatni. Bramka wpadła w 19-tej minucie, a jej autorem był Karel Horny.

Druga część meczu była wyjątkowo nudna. Obie drużyny skupiały się najpierw żeby gola nie stracić, a dopiero później myśleli o strzeleniu bramki. Z takiej strategii nie wynikła żadna bramka, choć kilka okazji było. Szczególnie dla Wojasa, bowiem to oni z większą łatwością wyprowadzali kontry.

Trzecia tercja rozpoczęła się od gola dla Wojasa. W 42-giej minucie do bramki Bartłomieja Stepokury tym razem krążek skierował Dmitri Suur i było 3:1. Wszystko wskazywało na łatwą wygraną Podhala, jednak drugie dziesięć minut Zagłębie wykorzystało znakomicie. Najpierw w 52-giej minucie grając w przewadze gola zdobył Teddy Da Costa, a pięć minut po nim na 3:3 trafił Paweł Dronia i miejsce miała dogrywka. W dogrywce szybko gola strzelili gospodarze, a konkretnie Krzysztof Zapała, dając tym samym Wojasowi ważne zwycięstwo.

Wojas Podhale Nowy Targ 4:3 (2:1, 0:0, 1:2, 1:0) Zagłębie Sosnowiec