Biało-czerwoni dzielnie walczyli z hokeistami z Pilzna - relacja z meczu Polska - HC Plzen

Po pasjonującym spotkaniu, reprezentacja Polski uległa 2:3 jednej z najlepszych europejskich drużyn HC Plzen w turnieju rozegranym w Weisswasser. W składzie rywali Polaków grało wielu hokeistów mających przeszłość w NHL, między innymi Martin Straka.

W tym artykule dowiesz się o:

W Weisswasser rozgrywany jest turniej charytatywny, w którym poza miejscowym zespołem Lausitzer Fuechse, grają reprezentacja Polski i HC Plzen. W piątek zagrały ze sobą zespoły z Niemiec i Czech i lepsi byli hokeiści z Pilzna, którzy wygrali aż 9:2. Wydawało się, że wygrają też bardzo łatwo z Polakami, jednak biało-czerwoni byli godnymi rywalami dla zawodników zza naszej południowej granicy.

W pierwszej tercji nie było zbyt wielu szans na zdobycie bramki dla żadnej ze stron. Jedynym hokeistą, który wpisał się do protokołu zawodów był Paweł Dronia, który został odesłany na ławkę kar. Na bramki kibice musieli czekać do drugiej części gry.

W 23 minucie na karę 2+10 odesłany został zawodnik pilznieńskiego klubu, Tomáš Frolo. Polacy nie wykorzystali gry w przewadze, jednak już podczas gry pięciu na pięciu zdobyli piewszą bramkę. Po asyście Filipa Drzewieckiego, krążek dostał najskuteczniejszy polski hokeista poprzednich Mistrzostw Świata Jarosław Rzeszutko i biało-czerwoni objęli prowadzenie 1:0.

W 33 minucie jednak grę w przewadze wykorzystali Czesi. Po zespołowej akcji bramkę zdobył Pavel Vostrak, a dwie minuty później drużyna czeskiej Ekstraklasy zdobyła kolejne dwie bramki. Petr Obdržálek i Jakub Lev pokonali Przemysława Odrobnego. Co prawda w 37 minucie bramkę zdobył jeszcze Leszek Laszkiewicz, jednak ostatecznie było to za mało.

W trzeciej tercji żaden z zespołów nie zdobył bramki. HC Plzen pokonał ostatecznie reprezentację Polski 3:2, a w ostatnim meczu turnieju w Weisswasser biało-czerwoni w niedzielę zagrają z miejscowym zespołem Lausitzer Fuechse.

Polska - HC Plzen 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

1:0 - Jarosław Rzeszutko (Filip Drzewiecki) 26'

1:1 - Pavel Vostrak (Tomas Vlasak, Nick St. Pierre) 33' 5/4

1:2 - Petr Obdržálek (Jaroslav Modry, Martin Starka) 35'

1:3 - Jakub Lev (Herman, Nick St. Pierre) 35'

2:3 - Leszek Laszkiewicz (Damian Słaboń) 37'

Polska: Odrobny - Skrzypkowski, Wajda, Kotlorz, Witecki, Dronia, Slabon, Kmiecik, Urbanowicz, Wrobel, Csorich, Rzeszutko, Laszkiewicz, Drzewiecki, Kapica, Dziubinski, Klys, Kozlowski, Lopuski, Kolusz, Dabkowski, Rompowski, Zborowski,

HC Plzeň 1929: Salfický (Přikryl) - Hucl, Dresler, St. Pierre, Hanzlík Johnson, Frolo, Modrý, Slaney - Vostřák, Heřman M., Lammers, Vlasák, Straka, Lev, Sedláček, Kovář, Dvořák, Stránský, Obdržálek, Heřman J.

Kary: Polska - 4 min, HC Plzen - 2+10 min.