Naprzód obudził się za późno - relacja z meczu KS KTH Krynica - Akuna Naprzód Janów

Kibice zgromadzeni w hali w Krynicy obejrzeli ciekawe widowisko, obfitujące w wiele bramek. Ostatecznie miejscowy KS KTH pokonał Akunę Naprzód Janów 7:5, odnosząc zwycięstwo dzięki skutecznej grze na początku spotkania.

Michał Gałęzewski

O zwycięstwie Katehetów zadecydowała skuteczna gra od początku spotkania. Michała Elżbieciaka w dziewiątej minucie pokonał Robert Kostecki i za bramkarza Akuny Naprzodu wszedł Piotr Jakubowski. Ten jednak nie może być zadowolony ze swojego wejścia, gdyż po bramkach Adriana Chabiora, Mateusza Dubla i Milana Ovsaka, po 21 minutach był remis.

Sygnał do ataków dla katowiczan w 22 minucie spotkania dał Tomasz Jóźwik, który pokonał Raszkę. Inicjatywę przejęli w końcu hokeiści Naprzodu, a gospodarze niedzielnego spotkania popełniali sporo błędów. Po bramce Mariana Kacira goście z Górnego Śląska strzelili czwartą bramkę i na tablicy wyników widniał rezultat 5:4. Kolejną bramkę zdobył Dubel i wydawało się, że kryniczanie rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Mimo utraty bramki w kluczowym momencie, Naprzód się nie poddał i zaatakował jeszcze raz. Korzystając z podwójnej przewagi bramkę na 6:5 zdobył Marek Pohl. Ostatnie słowo należało jednak do kryniczan i po bramce Chabiora to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

KS KTH Krynica - Akuna Naprzód Janów 7:5 (3:0, 2:3, 2:2)
7:5 - Adrian Chabior (Milan Ovsak, Karel Horny) 59'

KS KTH: Raszka (Stepokura n/g) - Ovšak, Myjak (2), Horný, Chabior, Valušiak (4) - Zieliński, Tyczyński, M.Dubel (2), Dzięgiel, Cieślicki - D.Kruczek (2), Pach (2), Szewczyk, Kostecki, Buček (2) oraz Brocławik (Dudzik, Zabawa n/g).

Akuna Naprzód: Elżbieciak (od 10:20 Jakubowski) - Kurz, Krokosz (4), Mihalik, Pohl (2), Kacir - Petrina, Urbańczyk (4), Jóźwik, Jastrzębski, Kogut - Działo (6), Kulik (2), Ślusarczyk, Gryc, Sośnierz oraz Grelich (2).

Kary: KS KTH - 14 min., Akuna Naprzód - 20 min.

Strzały na bramkę: KS KTH - 36, Akuna Naprzód - 43

Sędziowali: Z.Wolas oraz M.Młynarski i G.Cudek.

widzów: 1000.